Ose na gostovanje k sršenom in po dve točki!

header banner
Back arrowNazaj

Ose na gostovanje k sršenom in po dve točki!

Po krajšem reprezentančnem premoru in osmini finala Pokala Slovenije, se nadaljuje državno prvenstvo. V soboto, 8. novembra bodo na sporedu vse tekme desetega kroga Lige NLB.
Prvi obračun se bo ob 17.30 začel v Novem mestu, kjer bo ekipa Krke gostila Jeruzalem Ormož. Ob 19. uri se bodo začele štiri tekme desetega kroga. Gorenje Velenje bo gostovalo pri Frankstahl Radovljici, Riko Ribnica bo doma pričakala Celje Pivovarno Laško, RK SVIŠ Cugelj okna Ivančna Gorica se bo pomeril s Škofljico, Škofja Loka in Trimo Trebnje pa se bosta v tem tednu pomerila že drugič.

 

IZJAVI PRED TEKMO:

ob 19.00:
RK FRANKSTAHL RADOVLJICA : RK GORENJE VELENJE (prenos na RZSTV.si)

IZJAVI PRED TEKMO:

Uroš Krstič, trener RK Frankstahl Radovljica:
»V goste nam prihaja zasedba Gorenja, ki v letošnji sezoni igra po sistemu toplo–hladno. Prikazali so nekaj izjemnih predstav, denimo proti Slovenj Gradcu in Ormožu, kar dokazuje, da gre še vedno za zelo kakovostno ekipo. Njihov trenutni položaj na lestvici zato ni realen pokazatelj njihovega potenciala. Naša mlada ekipa se bo pomerila proti drugi najboljši obrambi lige, zato verjamem, da smo se na nasprotnika dobro pripravili. Želimo dobro odpreti tekmo in si na ta način povrniti načeto samozavest po seriji porazov. Fantje so bili v prejšnjih sezonah vajeni zmag, toda na najvišjem nivoju pot do uspeha ni več tako preprosta. Treba bo dati vse od sebe, da se na domačem igrišču enakovredno kosamo z Gorenjem. Zanimivo bo videti, ali smo v zadnjih desetih dneh naredili korak naprej v naši igri, ki bi nam lahko vlil optimizem za nadaljevanje sezone.«

Zoran Jovičić, trener RK Gorenje Velenje:
»Nismo v položaju, da bi se lahko bahali – čaka nas še ena zelo zahtevna tekma, kot pravzaprav vsaka v letošnjem prvenstvu. Nasprotnik igra hitro in uporablja specifično, globoko obrambo, na kar se pripravljamo že nekaj dni. Upam, da se nam do sobote pridruži še kdo od poškodovanih igralcev. V Radovljico gremo z jasnim ciljem – osvojiti dve točki.«