Show menu

Na turnir v Nemčijo brez Darka Stojnića

9. 8. 2018

Velenjčani konec tedna gostujejo na turnirju v Nemškem Ilsenburgu, kamor pa z ekipo ne bo odpotoval Darko Stojnić, ki bo zaradi udarca, ki ga je utrpel na zadnji pripravljalni tekmi, nekaj dni odsoten z rokometnih igrišč. Krožni napadalec velenjske ekipe ni utrpel hujših poškodb in se bo kmalu vrnil na parket.


Rokometaši Gorenja Velenja so tretjo pripravljalno tekmo tekmovalne sezone 2018/2019 predčasno prekinili zaradi poškodbe velenjskega krožnega napadalca Darka Stojnića. Tekma z belorusko ekipo SKA Minks je bila prekinjena v 33. minuti, ko je na šestmetrski črti na strani velenjske obrambe obležal krožni napadalec črno-rumenih. Darka so odpeljali v Celjsko bolnišnico, kjer je bil prisoten tudi klubski zdravnik Tadej Jug.


Tadej Jug, zdravnik:

»Darko je kljub močnemu udarcu, ki ga je utrpel na včerajšnji tekmi, danes že veliko bolje. Po nekaj dneh počitka bo s trenažnim procesom najverjetneje lahko pričel v roku desetih dni, ko se bo počasi vrnil tudi na rokometna igrišča.«


Mladi krožni napadalec se je ravno dodobra vrnil na rokometna igrišča po poškodbi rame, ki ga je lani od rokometnega igrišča odrezala za več kot pol sezone. Ker Darkova poškodba ni hujše narave je verjeti, da bo svojo borbenost na igrišču v velenjskem dresu kazal že ob uradnem začetku sezone v začetku septembra.


Po odigrani tekmi v Podčetrtku so se varovanci Zorana Jovičića odpravili na pot proti Nemčiji, kjer jih ob koncu tedna čaka močan mednarodni turnir. Na turnirju, ki se bo odvijal od 10. do 12. avgusta v Nemškem Ilsenburgu, bo sodelovalo 6 ekip. Poleg slovenskih predstavnikov na turnirju sodelujeta tudi danski TTH Holstebro  ter švedski HK Malmö, močno domačo ligo pa bodo predstavljale ekipe TBV Lemgo LippeSC Magdeburg, ter MT Melsungen. Trener Jovičić je na turnir odpotoval brez Stojnića in Andraža Keteja, ekipi pa se je pridružil mladi vratar Luka Logar.


Zoran Jovičić, trener Gorenja Velenja:

»Turnir V Nemčiji bomo izkoristili predvsem za uigravanje celotne ekipe. Zaradi postavljanja sistema igre na novo je dobrodošla vsaka tekma, ki jo odigramo v pripravljalnem obdobju. Na turnirju sodelujejo močne evropske ekipe in predstava naše ekipe na tem turnirju bo pokazala, kje na zemljevidu evropskega rokometa se trenutno nahajamo. Pred odhodom v Nemčijo in med turnirjem se ne bomo ukvarjali s tekmeci, pač pa bo glavni fokus na naši ekipi in igri, ki jo bomo pokazali na tem turnirju.«


David Miklavčič, kapetan članske ekipe Gorenja Velenja:

»V Nemčijo odhajamo brez večjih ciljev kar se same končne uvrstitve tiče. Gledali bomo predvsem na lastno igro in uvrstitev na samem turnirju ne igra vidne vloge. Bolj pomembna je predstava celotne ekipe ter to, da se pokaže napredek od zadnjih odigranih pripravljalnih tekem. Pokazati moramo več koncentracije, zmanjšati število tehničnih napak ter v napadu boljše izpeljati akcije. Tudi v obrambi bomo morali dodati nekaj več, saj bo to na turnirju, kjer igrajo močne ekipe, to tudi potrebno. Če bomo vse te stvari izpeljali tako, kot to od nas pričakuje trener, sem mnenja, da bomo na koncu vsi zadovoljni s prikazanim na samem turnirju.«


Turnir (Ilsenburg, Nemčija), 8. – 12. avgust

Petek 10. avgust:

Prva tekma
17:00 TBV Lemgo Lippe : HK Malmö

Druga tekma
19:00 SC Magdeburg : TTH Holstebro

Tretja tekma
21:00 MT Melsungen : RK Gorenje Velenje


Sobota 11. avgust:

Prva tekma
15:00  zmagovalec 1.tekme : poraženec 3.tekme

Druga tekma
17:00 zmagovalec 3.tekme : poraženec 2.tekme

Tretja tekma
19:00 zmagovalec 2.tekme : poraženec 1.tekme


Nedelja 12. avgust:

Tekma za 5.mesto
11:00 ekipa 5.mesta v tabeli : ekipa 6.mesta v tabeli

tekma za 3.mesto
13:00 ekipa 4.mesta v tabeli : ekipa 3.mesta v tabeli

Finalna tekma
15:00 ekipa 1.mesta v tabeli : ekipa 2.mesta v tabeli

Prijavi se na e-novice

Prijavi se