Show menu

Tudi iz Maribora se ose vračajo neporažene

7. 5. 2016

Pred sredino vročico oziroma večnim derbijem s Celjem je našo člansko ekipo čakal še en štajersko-šaleški derbi, in sicer z ekipo RK Maribor Branik.

 

Dr. Marko Šibila je tokrat v borbo za novi dve točki ob začetku igre poslal naslednje igralce: Medveda, Ratajca, Skubeta, Szybo, Šoštariča ter oba brata Burić. Fantje so tokrat, glede na prejšnje tekme, pričeli malce rezervirano, kar so gostje izkoristili in prešli v vodstvo z 2:4. Naši so se zbrali, v osmi minuti izenačili na 4:4, ter šest minut kasneje prvič na tekmi tudi vodili (7:8). Povišanje vodstva naše ekipe na plus 2 je prisililo gostujočega trenerja, da je ukrepal z minuto odmora. A ukrep domačinov je deloval le kratkotrajno, Mariborčani so sicer izenačili, a so jim gostje ponovno pobegnili. Z nekaj obrambami Benjamina Burića in hitrimi protinapadi smo, osem minut pred koncem prvega polčasa, prešli v vodstvo s plus 5 (9:14). Do konca smo prednost le še povečevali in polčas dobili z rezultatom 13:18.


Čeprav je naša prednost znašala varnih pet zadetkov, so nam Mariborčani tudi v drugem polčasu ves čas »dihali za ovratnik«. V 42. minuti so domači znižali na tri zadetke zaostanka (20:23), naš trener dr. Marko Šibila pa je poskusil tudi s spremembo obrambne postavitve in z Zaponškom na vratih. Mariborčani so se nam v 47. minuti približali na dva zadetka zaostanka (23:25) in štiri minute kasneje na le 26:27. Sledilo je  vodstvo gostujoče ekipe s tremi zadetki, a so Mariborčani tri minute pred koncem tekme ponovno prišli na zadetek zaostanka (28:29). Spremljali smo izjemno napete zaključne minute, v katerih so ose z obrambo Benjamina Burića in z zmagovitim golom Šoštariča tekmo dobili z rezultatom 30:31.

 

Ponovno je bil najbolj učinkovit Mario Šoštarič (devet zadetkov), po petkrat pa sta zadela Nejc Cehte in Niko Medved.

Anže Ratajec, igralec RK Gorenje Velenje: ''Za nas je vsaka tekma finalna tekma, saj za dosego našega cilja potrebujemo serijo desetih zmag v končnici. Vedeli smo, da prihajamo na vroč teren in ne glede na to, da ima Maribor letos slabšo sezono, so se danes borili do konca. Mi smo pustili srce na igrišču in se za zmago borili vse do zadnje sekunde. V sredo nas čaka nova pomembna tekma, ki pa bo s tekmovalnega vidika le ena izmed prej omenjenih desetih, na katerih moramo pokazati vse kar znamo.''

 

Dr. Marko Šibila, trener RK Gorenje Velenje: ''Vsaka zmaga je pomembna. Maribor se je danes prikazal v zelo dobri luči. Videlo se je, da nimajo ničesar za izgubiti, imajo pa zelo dobre igralce in so na domačem igrišču zelo nevarni. Če bi mi uspeli prednost, ko smo vodili z višjo razliko, še povečati, bi verjetno tudi oni padli. Tako pa smo jim omogočili povratek. Zmagovati tekme v zadnjih trenutkih je pomembna karakteristika ekipe, ki s tem pokaže, da je samozavestna, da ve kaj hoče in se v ključnih trenutkih ne zmede. In to je bilo za nas danes ključno. Seveda pa je dejstvo, da iz Maribora odhajamo brez praske, pred dvobojem s Celjem pomembno.''


1. NLB Leasing liga, četrti krog končnice

RK Maribor Branik : RK Gorenje Velenje 30:31 (13:18)

Maribor, dvorana Tabor, 150 gledalcev, sodnika Nahtigal Uroš in Backovič Ozren

Maribor: Čudić, Beloševič, Kastelic (5 obramb); Cingesar 5, Žmavc, Kaleb 2, Špelič 1, Jamnik 5, Poklar 4, Sok 3, Fidel 2, Sever, Brajovič 4, Čagalj, Kočar, Bečiri 4

Gorenje Velenje: B. Burić (8 obramb), Zaponšek; Mazej, Cehte 5, Medved 5, S. Burić 1, Ovniček, Tajnik, Szyba 4, Skube 4, Golčar, Šoštarič 9, Kleč, Gams, Ratajec 3, Nosan

Sedemmetrovke: Maribor 4 (6); Gorenje 3 (3)

Izključitve: Maribor 8 min; Gorenje 10 min

Prijavi se na e-novice

Prijavi se