Show menu

Z novim trenerjem do prve zmage

12. 12. 2015

V štirinajstem krogu elitne slovenske rokometne lige je je na dvoboju proti RK Sevnica na klopi naše članske ekipe kot glavni trener debitiral Borut Plaskan.

 

Ose so v prvih minutah pričele dobro in hitro povedle s 3:1, a so jih Sevničani ujeli in izenačili na 3:3. Naši so zatem ponovno povedli in v naslednjih minutah držali rahlo prednost gola ali dveh. Šest minut pred koncem prvega polčasa so naši fantje prvič na tekmi povedli s štirimi zadetki prednosti (12:8). Prednost so domačini do konca prvega polčasa povečali še za en gol in tako sta ekipi na odmor odšli z delnim rezultatom 16:11


Drugi polčas so naši fantje odprli bolje in z delnim izidom 3:0 povedli z sedmimi zadetki prednosti (18:11). Šestnajst minut pred koncem dvoboja so naše ose prvič na tekmi povedle z dvomestno razliko golov, in sicer z 26:16. Devet minut pred koncem je Nejc Cehte naše moštvo popeljal do vodstva plus 12 in tako nakazal, da bodo Velenjčani še enkrat dosegli visoko zmago. Končni rezultat med vodilno in zadnjeuvrščeno ekipo na lestvici je bil tako 36:20.

V naši ekipi je bil tokrat prvi strelec Niko Medved, ki je nasprotna vratarja premagal sedemkrat.


Staš Skube''Tekmo smo danes ves čas nadzorovali mi. Moram reči, da je to ena izmed najtežjih vrst ekip proti katerim lahko igraš, saj igrajo po dve do tri minute v napadu in te s tem poskušajo uspavati, sodniki pa jim to dopuščajo. Na začetku smo se sicer lovili, a je nato le steklo in temu primerna je bila tudi končna razlika v golih. Mislim, da smo sedaj na pravi poti.''

 

Borut Plaskan''Tudi danes ni bilo vse idealno. Sicer je bila zmaga gladka, a nas čaka še trdo delo. Prihodnji teden nas čakajo še maksimalni treningi, saj bo Loka težji nasprotnik kot je bila danes Sevnica.''


1. NLB Leasing liga, 14. krog

RK Gorenje Velenje : RK Sevnica 35:20 (16:11)

Velenje, Rdeča dvorana, 200 gledalcev, Sodnika Rok Škvarć in Miloš Turnšek

Velenje:Ferlin (5 obramb); B. Burić (5 obramb); Božovič 1, Cehte 5, Medved 7, Ovniček 2, Szyba 2, Skube 6, Golčar 6, Šoštarič 2, Kleč 1, Gams, Ratajec 2, Nosan, Bečiri 2

Sevnica:Leben (2 obrambi), Brglez (3 obrambe); Brečko 2, Krnc, Gorenjak, Župevc, Kuhar 1, Brilej 4, Bezgovšek 3, Flisek, Kolman, Ranevski 10, Mrgole

Sedemmetrovke:Gorenje 5 (6); Sevnica 1 (3)

Izključitve:Gorenje 6 min; Sevnica 14 min

Prijavi se na e-novice

Prijavi se