Ose zabeležile novi dve točki v državnem prvenstvu

22. 4. 2022

Po visoki zmagi proti RK Jeruzalem Ormož so se Velenjčani odpravili na gostovanje na Kodeljevo, kjer jih je čakala tekma 22. kroga Lige NLB proti RD LL Grosist Slovan. Zmage so se po šestdesetih minutah veselili črno-rumeni, ki so slavili z rezultatom 30:24.

Rokometaši Gorenja Velenja so po visoki zmagi proti Ormožu, slavili tudi proti Slovanu. Dve zaporedni zmagi v državnem prvenstvu sta dobri popotnici za torkovo tekmo četrtine finala Lige Evropa.

Prvi zadetek na tekmi so dosegli domačini in povedli z 1:0. V 3. minuti tekme je Tilen Sokolič rezultat izenačil na 1:1. Za prvo vodstvo Velenjčanov je v 7. minuti poskrbel Enej Slatinek Jovičić. S črte sedmih metrov je v naslednji minuti zadel Tilen Sokolič in prednost povečal na dva zadetka. Prvo vodstvo s tremi zadetki so Velenjčani dosegli v 15. minuti z zadetkom Kenana Pajta. Pet minut pred koncem polčasa so rokometaši Gorenja Velenja vodili za štiri zadetke. Na polčas sta se ekipi odpravili pri rezultatu 9:12.

Ose so drugi polčas začele sunkovito in z delnim izidom 1:4, v 33. minuti povedle s šestimi zadetki (11:16). Novo najvišje vodstvo na tekmi (+7) je v 39. minuti postavil kapetan David Miklavčič (13:20). V 43. minuti so črno-rumeni z zadetkom Kenana Pajta povedli z desetimi zadetki (13:23). Rokometaši Gorenja Velenja so tekmo zanesljivo pripeljali do konca in se po zadnjem sodnikovem žvižgu veselili zmage z rezultatom 30:24.

Najboljši strelec pri Velenjčanih je bil z osmimi zadetki Kenan Pajt, s petimi mu je sledil Matic Verdinek. Za igralca tekme je bil izbran Jernej Drobež.

Varovanci Zorana Jovičića se po dveh zaporednih zmagah v Ligi NLB odpravljajo na prvo tekmo četrtine finala Lige Evropa. Njihov nasprotnik je ekipa Benfice, ki je v osmini finala slavila proti francoskemu Toulousu.

Jernej Drobež, rokometaš RK Gorenje Velenje:
"Zahtevna tekma, kar smo pričakovali. Zavedali smo se, da so rokometaši LL Grosista Slovana na domačem terenu neugodna ekipa. Igrali smo gol za gol, nekaj časa tudi nismo zadeli. V drugi polčas smo se podali s samo tremi goli prednosti, a nato zaigrali suvereno in naredili razliko. Vesel sem, da so tudi mlajši člani dobili priložnost in jo izkoristili. Ljubljančanom želim vse najboljše v nadaljevanju sezone."

22. krog Lige NLB, 22. april, 18.30 (ŠD Kodeljevo)
RD LL GROSIST SLOVAN : RK GORENJE VELENJE 24:30 (9:12)
RK GORENJE VELENJE:
Panjtar (1 obramba), Taletović (11 obramb), Haseljić, Tajnik (2), Pajt (8), Velić (1), Starc, Miklavčič (1), Drobež (1), Sokolič (3), Verdinek (5), Šiško, Grmšek (3), Jovičić (3), Mlivić (1), Predović (2)