Ose do nove zmage v državnem prvenstvu

25. 3. 2022

Pred prvo tekmo osmine finala Lige Evropa so rokometaši Gorenja Velenja odigrali tekmo 19. kroga Lige NLB. V Rdeči dvorani so ose gostile ekipo RD Herz Šmartno in z rezultatom 35:23 zanesljivo slavile.

Prvi napad na tekmi je pripadel gostom, ki so povedli z 1:0. V 6. minuti so gostje povedli z dvema zadetkoma, rezultat je dve minuti kasneje izenačil Timotej Grmšek (4:4). Velenjčani so prvič na tekmi povedli v 9. minuti z zadetkom Tilna Sokoliča (5:4). Tilen Sokolič je v 18. minuti pred ost črno-rumenih povečal na tri (9:6).  Šest minut pred koncem prvega polčasa je ekipa Šmartnega zopet povedla za zadetek (10:11). Minuto kasneje je rezultat zopet izenačil Ibrahim Haseljić (11:11). Velenjčani so v zadnjih minutah prvega polčasa uspeli povesti. Na odmor sta ekipi odšli pri rezultatu 14:12.

Novo najvišjo prednost so rokometaši Gorenja Velenja dosegli v 35. minuti, ko so z zadetkom Matica Verdinka povedli za štiri (17:13). Prednost je tri minute kasneje povečal Kenan Pajt (19:14). Velenjčani so iz minute v minuto prednost višali. Deset minut pred koncem tekme je Kenan Pajt s svojim devetim zadetkom na tekmi, postavil rezultat 27:20. Matic Verdinek je v 53. minuti prednost povečal na deset zadetkov (31:21). Po šestdesetih minutah tekme so se zmage z rezultatom 35:23 veselili velenjski rokometaši.

Najboljši strelec tekme 19. kroga Lige NLB je bil Kenan Pajt z desetimi zadetki, ki je bil izbran za igralca tekme.

Naslednja tekma velenjskih os bo na sporedu v torek, 29. marca ob 18.45 v Rdeči dvorani, ko bodo Velenjčani na prvi tekmi osmine finala Lige Evropa gostili francoski Nimes Gard.

Kenan Pajt, rokometaš Gorenja Velenja
“Tekma je bila težja kot smo pričakovali. Opazilo se je, da smo v tekmo vstopili zadržano. Pred nami je naporen ritem, s tako igro nismo zadovolnji. Na koncu tekme smo pokazali našo moč in kakovost ter zasluženo slavili s takšno razliko.”

19. krog Lige NLB, 25. marec, 18.00 (Rdeča dvorana, Velenje)
RK GORENJE VELENJE : RD HERZ ŠMARTNO 35:23 (14:12)
RK GORENJE VELENJE:
Panjtar (3 obrambe), Taletović (5 obramb, 1 zadetek), Haseljić (4), Tajnik, Pajt (10), Starc, Miklavčič (1), Drobež (2), Sokolič (4), Verdinek (7), Šiško (3), Grmšek (1), Jovičić, Mlivić, Predović (1), Ravnikar (1)