Črno-rumeni na krilih navijačev do nove zmage v Ligi Evropa

1. 3. 2022

Velenjski rokometaši so tekmo 9. kroga Lige Evropa proti francoskemu PAUC-u, odigrali pred polnimi tribunami Rdeče dvorane. Na krilih navijačev, ki so šestdeset minut skrbeli za dobro vzdušje, so na koncu tekme slavili z rezultatom 33:32.

Pustni torek je v Rdečo dvorano prinesel veselje ob zmagi na zadnji domači tekmi skupinskega dela Lige Evropa. V zameno za krofe, ki so jih prejeli ob vstopu v dvorano, so navijači poskrbeli za vzdušje, kot si ga aktualni državni prvaki tudi zaslužijo.

Uvodni napad je pripadel domačinom, ki so z dobrim prodorom Timoteja Grmška povedli z 1:0. Na drugi strani so gostje hitro izenačili. Neverjetna serija črno-rumenih jih je v 5. minuti popeljala do vodstva s štirimi zadetki. Novo najvišje vodstvo je v 7. minuti postavil Tilen Sokolič in na semaforju je zasijal rezultat 7:2. Francozi so se v 13. minuti približali na zadetek zaostanka, minuto kasneje pa rezultat izenačili na 9:9. Do konca prvega polčasa sta se ekipi izmenjevali v vodstvu. Rezultat prvega polčasa je z zadetkom postavil Domen Tajnik in Velenjčani so na odmor odšli z zadetkom prednosti (19:18).

Drugi polčas so ose odprle slabše, z nekaj tehničnimi napakami so gostom dovolile preobrat in francozi so v 36. minuti prišli do dveh zadetkov prednosti. Najvišjo prednost na tekmi so gostje dosegli v 41. minuti, ko so povedli s tremi zadetki. Varovanci Zorana Jovičića niso popustili in v zadnjih desetih minutah tekme pokazali svoj karakter. Odgovornost sta zopet prevzela Tilen Sokolić in Domen Tajnik. Tilen je v 51. minuti z zadetkom s črte sedmih metrov rezultat izenačil, Domen pa s svojim značilnim strelom s tal šest minut kasneje, popeljal Velenjčane v vodstvo. Minuto pred koncem tekme so rokometaši Gorenja Velenja povedli z dvema zadetkoma in se na koncu zasluženo veselili zmage z rezultatom 33:32.

Najboljši strelec pri Velenjčanih je bil z osmimi zadetki Tilen Sokolič

Velenjčani so z zmago proti francozom zabeležili novi dve točki v Ligi Evropa in so korak bližje napredovanju med šestnajst najboljših ekip. Zadnja tekma skupinskega dela jih čaka čez sedem dni na Švedskem, kjer bodo moči merili s švedskim Sävehofom.

Zoran Jovičić, trener Gorenja Velenja
˝Čestitke gostom za dobro igro. Za nami je težka tekma proti bolj kvalitetni ekipi Aixa, ki ima v svoji ekipi ogromno zvezdnikov.  Začeli smo zelo dobro, nato so francozi pokazali svojo kvaliteto, nas ujeli in tudi povedli. Z željo in srcem smo na koncu zasluženo zmagali.˝

Domen Tajnik, rokometaš Gorenja Velenja
˝Zavedali smo se, da nas čaka težka tekma. Ekipa Aiax je tretja v francoski ligi, kar dokazuje njihovo kvaliteto. Začeli smo sanjsko, povedli z 7:2, nato so se nam približali in povedli. V drugem polčasu smo naredili nekaj tehničnih napak, kar so gostje izkoristili. Menim, da smo pokazali željo in srce in na koncu z malo sreče, a zasluženo zmagali.˝

9. krog Lige Evropa, 1. marec, 18.45 (Rdeča dvorana)
RK GORENJE VELENJE : PAUC HANDBALL 33:32 (19:18)
RK GORENJE VELENJE:
Panjtar (5 obramb), Taletović (6 obramb), Haseljić (5), Tajnik (4), Pajt (1), Velić, Starc, Miklavčič, Drobež (1), Sokolič (8), Verdinek (2), Šiško (2), Grmšek (4), Jovičić (2), Mlivić, Predović (4)