Show menu

Aleks Kavčič se v novem letu seli na Hrvaško

29. 12. 2021

Borben, vztrajen in tekmovalen. V teh treh besedah se je ob prihodu v Velenje opisal Aleks Kavčič, 25-letni Škofjeločan, ki je leta 2018 svoj domači klub zamenjal za Gorenje Velenje. Po treh sezonah v črno-rumenem dresu, se je najboljši igralec Lige NLB v pretekli sezoni, odločil za nov korak v svoji karieri. 


Tekma 13. kroga Lige NLB proti RK Slovenj Gradec 2011, na kateri so Velenjčani slavili s šestimi zadetki, je bila zadnja tekma v črno-rumenem dresu za enega najpomembnejših članov Velenjske ekipe, Aleksa Kavčiča. 


˝Igranje za Gorenje Velenje bo pomenilo novo stopnico na moji športni poti. V Šaleški dolini se želim pokazati v dobri luči in upravičiti zaupanje kluba. Čakajo me novo okolje, nove ambicije in novi cilji."  je ob prihodu v Velenje, leta 2018, dejal Aleks Kavčič. 125 tekem in 545 zadetkov kasneje, se je Aleks odločil za nov korak v svoji rokometni karieri in aktualnega slovenskega prvaka zamenjal za hrvaškega. 


Aleks, ki je za velenjske ose prvič zaigral leta 2018, se v novem letu seli na Hrvaško, kjer bo zaigral za hrvaškega prvaka RK PPD Zagreb. 


Borbenost, vztrajnost in tekmovalnost so ga krasile od prvega dne pa vse do danes. Bil je pomemben član ekipe, ki je nesebično pomagal mlajšim soigralcem in z njimi delil znanje in izkušnje. V Šaleški dolini se je prikazal v dobri luči in upravičil zaupanje vseh v RK Gorenje Velenje ter s tem dosegel svoje cilje ob prihodu. 


˝Velenje je bilo ta tri leta in pol moj dom. Tu sem spoznal veliko novih prijateljev, ki bodo, verjamem, ostali za celo življenje. Skupaj smo se podali na pot, ki ni bila vedno lahka, ampak s poudarkom na skupaj, smo premagovali številne ovire in dosegli zavidljive rezultate. Občutki ob odhodu so mešani, a vendarle lepi. Klub in okolje sta mi dala veliko, za kar lahko rečem samo najlepša hvala. Hvala tudi zvestim navijačem Šaleškim graščakom, ki so nas spodbujali in navijali za nas. Ekipi in strokovnemu štabu pa v prihodnje želim še veliko uspehov. Črno rumeno kot eno!˝ je ob odhodu iz Velenja dejal Aleks Kavčič.


Ob odhodu enega ključnih igralcev Velenjskih os, je svoje misli strnil tudi direktor kluba Janez Gams: ˝Tako kot so Aleksovi občutki ob odhodu mešani, so tudi naši. Po eni strani izgubljamo morda najbolj dominantnega igralca preteklih treh sezon in pol. Po drugi strani pa smo veseli, da je Aleks v Rokometnem klubu Gorenje Velenje naredil korak naprej in je njegov potencial prepoznal stalen udeleženec Lige prvakov. Aleks je lahko vzor za vsakega rokometaša. Veseli smo lahko, da je bil skoraj štiri leta član črno-rumene družine. V prihodnje mu želimo samo dobro in verjamemo, da bo njegova kariera v ponos vsem, ki smo ga lahko del poti podpirali.˝


˝Aleks je bil eden izmed motorjev naše ekipe. Zaslužen je za osvojitev naslova pokalnih prvakov, državnih prvakov in uvrstitve v polfinale Evropskega Pokala. Vedno bo ostal v lepem spominu vseh nas, kar si je priigral s svojo željo, voljo in vztrajnostjo.˝, je dejal trener članske ekipe Zoran Jovičić in dodal: ˝Naša vrata mu bodo vedno odprta. Užitek je bilo trenirati takšnega igralca. V nadaljnji karieri mu želim veliko uspehov.˝ 


S soigralci je stkal posebno vez tako na igrišču kot tudi izven njega. Aleksa so opisali kot dobrega človeka in prijatelja, ki vsakemu priskoči na pomoč. 


˝Aleks je nepopustljiv in borben igralec, ki pa se rad podruži in je zato zelo prijetna oseba. Želim mu veliko sreče v nadaljevanju kariere.˝ David Miklavčič


˝Aleksa bomo definitivno pogrešali v naši ekipi, je igralec, ki si ga želi imeti vsak trener in igralec v svojo ekipi, ker daje svoj maksimum na vsakem treningu in tekmi. Želim mu še naprej uspešno pot in brez poškodb. Upam, da se bo v novi sredini znašel tako kot se je pri nas. Srečno Aleks, pogrešali te bomo.˝  Emir Taletović


˝Odličen človek, na vsakem treningu je bil 100% in nikoli mu nič ni bilo težko, vedno ob tebi ko to potrebuješ.˝  Enej Slatinek Jovičić


˝Kot soigralec je bil Aleks delaven, nepopustljiv in od njega sem se veliko naučil. Želim mu vse najboljše in veliko sreče, upam, da se kmalu spet vidimo.˝  Jernej Drobež


˝Z Aleksom sva se takoj povezala in postala dobra prijatelja. Aleks mi je bil kot starejši brat. Želim mu vse najboljše, kajti to si tudi zasluži!˝  Kenan Pajt


˝Bil je super soigralec, nepopustljiv, trmast, vzor vsem soigralcem. Vedno mi je bil pripravljen pomagati, tako na igrišču kot izven njega.˝  Peter Šiško


˝Največji profesionalec s katerim sem igral in verjetno tudi največji s katerimi bom kadarkoli igral. Želim mu veliko sreče v novem klubu in nadaljevanju kariere. On je človek za velike stvari.˝  Branko Predović


˝Aleksa sem spoznal kot zelo močnega in borbenega soigralca. Ekipi je doprinesel precej pozitivne energije, nam mlajšim pa veliko rokometnega znanja. V novi ekipi upam, da se bo vsaj polovico tako dobro počutil kot se je tukaj.˝  Urban Starc


˝Aleksu želim vse najboljše na njegovi športni poti. Mislim, da si je tako priložnost zaslužil s svojim delom in odnosom. Sem pa zelo vesel, da sva lahko skupaj igrala to leto in pol. Poznava se že dolgo in bil je moj prvi kontakt med igralci, ko sem prišel v Velenje. Dober soigralec, še boljši prijatelj. Aleks, hvala za vse in srečno!˝ Tilen Sokolič


˝Aleks! Rad bi se ti zahvalil za vse lepe trenutke, ki smo jih preživeli skupaj in za vse napotke in izkušnje, ki si jih delil z mano!˝  Tarik Mlivić


˝Aleks, hvaležen sem, da si bil moj soigralec, saj sem se od tebe veliko naučil. Postal si mi odličen prijatelj, ker sem se lahko vedno obrnil nate. Želim ti veliko sreče v nadaljevanju rokometne poti.˝ Tarik Velić

Prijavi se na e-novice

Prijavi se