Za osicami uspešen vikend

6. 12. 2021

Pretekli vikend so bile aktivne tudi mlajše selekcije RK Gorenje Velenje. Tekmovalni vikend mlajših kategorij so v petek odprli starejši dečki B, v soboto pa so ta ritem nadaljevali še kadeti in starejši dečki A. Vse tri ekipe Gorenja Velenja so se veselile zmag.

Starejši dečki B so se odpravili na gostovanje k ekipi RD Rudar. Po izjemno tesnem dvoboju so se zmage veselile osice, ki so vrstnike premagale z rezultatom 24:27. Najboljši strelec Velenjčanov je bil z desetimi zadetki Ajšić Omar.

11. krog, STAREJŠI DEČKI B (jug), 3. december, 16.30
RD RUDAR : RK GORENJE VELENJE 24:27 (14:13)
RK GORENJE VELENJE: Imamović (10 obramb), Hočevar G. (5), Hočevar M., Ajšić B., Ajšić O. (10), Jaklin, Dvorjak (4), Supić (3), Zukić (5), Tovornik

V Hrastniku so tekmo 11. kroga odigrali starejši dečki A, ki so se tam pomerili z vrstniki iz RK DOL TKI Hrastnik. Že od prve minute so velenjske osice pokazale, da so gospodar na igrišču in se na koncu veselile visoke zmage z rezultatom 16:38. Najboljša strelca pri Velenju sta bila z desetimi zadetki Laznik Tim in Glinšek Andraž.

11. krog, STAREJŠI DEČKI A (jug), 4. december, 16.45
RK DOL TKI HRASTNIK : RK GORENJE VELENJE 16:38 (7:15)
RK GORENJE VELENJE: Rednjak (5 obramb), Ucovnik, Guček (4), Ajšić (1), Arbeiter, Laznik (10), Pajk (5), Lenart (1), Oštir (3), Glinšek (10), Sobota (4)

Kadeti so v Ljubljani odigrali tekmo 4. kroga proti RD LL GROSIST Slovan. Po šestdesetih minutah so se zmage veselili črno-rumeni, ki so slavili z rezultatom 33:29. Kadetska ekipa Velenja tako še vedno ostaja neporažena in zaseda 1. mesto na lestvici. S trinajstimi zadetki je bil pri Velenjčanih najbolj učinkovit Nejc Hriberšek.

04. krog, državne lige (kadeti), 4. december, 13.30
RD LL GROSIST SLOVAN : RK GORENJE VELENJE 29:33 (13:16)
RK GORENJE VELENJE: Komar, Obreza (11 obramb), Terzić, Podhovnik, Pratnekar (1), Hriberšek (13), Kalan, Sulejmanović, Mlivić (8), Aristovnik (2), Cafuta (4), Glinšek, Drobež (5), Pečečnik