Dve zmagi velenjskih osic!

14. 9. 2020
Za osicami je uspešen vikend. Z zmago so v soboto začeli kadeti, ko so s 37:20 premagali sovrstnike iz Radovljice. Kadeti pa so bili uspešni v nedeljo s kar 13 zadetki prednosti proti ekipi iz Slovenj Gradca.

KADETI

V 1. krogu kvalifikacijske skupine D so igralci Gorenja v domači dvorani gostili vrstnike iz Radovljice. Osice so že v samem začetku tekme odlično zaigrale v obrambi in v 20. minuti povedle z 11:4. Zaradi nekaj zgrešenih čistih strelov domačih, so se gostje na koncu polčasa približali na znosnih 15:10.
2. polčas so Velenjčani nadaljevali z dobro igro v obrambi, z vratarjem Notesbergom na čelu. Ekipa se je izkazala tudi v napadu. Osice so tekmo pripeljale mirno do končnih 37:20.

Trener: Borut Plaskan

12.september, 11:00 (Rdeča dvorana)
Gorenje Velenje : RK Radovljica 37:20 (15:10)
Gorenje Velenje: Notesberg Lesnjak (13 obramb), Miklavžina (5 obramb), Juršič 6, Mlivić 8, Blažinčič 1, Antlej 7, Aristovnik 3, Cafuta 1, Pratnekar 3, Guček 1, Hribar, Dragič 2, Horvat 2, Koželjnik, Komar, Drobež 3

MLADINCI

Mladinska ekipa RK Gorenje Velenje je pričela s tekmovanjem v 1. slovenski mladinski ligi. V 1. krogu so se v Rdeči dvorani pomerili z vrstniki iz Slovenj Gradca. Začetne minute so bile še malo zadržane za obe ekipi, saj je bila to prva prvenstvena tekma po dolgem času. Do 20. minute si tako nobena ekipa ni uspela ustvariti večje prednosti. Zadnjih 10 minut pa je pripadlo Velenjčanom, ki so na odmor odšli s 4 zadetki prednosti (14:10).
V drugem polčasu so se osice popolnoma sprostile. Začele so igrati tako, kot znajo in prednost se je do konca tekme samo še večala.  V 45. minuti so povedli z 12 goli in tekmo rutinirano pripeljali k zmagi z rezultatom 29:16.  Priložnost za igro so dobili vsi igralci in so jo tudi dobro izkoristili.

Trener: Marko Oštir

1. krog prve mladinske lige
13. september, 11:00 (Rdeča dvorana)
RK Gorenje Velenje : RK Slovenj Gradec 2011 29:16 (14:10)
RK Gorenje Velenje: Verboten (8 obramb), Husejnovič (8 obramb), Škrobot, Lah 1, Mlivič 6, Radšel, Stropnik, Ravnikar 4, Šmigoc, Kamenicki 1, Velič 9, Koren 2, Hudovernik 1, Bizjak, Starc 3, Šuntner 2.