Show menu

Bili so spodrsljaji, a bile so tudi izjemne partije

25. 3. 2020

Še mesec nazaj si verjetno nobeden izmed nas ni mogel predstavljati, da se bomo znašli v situaciji kakršna je sedaj. Da bo epidemija smrtonosnega virusa ohromila ves svet. Tako tudi športni dogodki preživljajo popolno ohromitev svoje dejavnosti, ki ji na stari celini niso bili priča že vse od druge svetovne vojne. Zaradi epidemije so se tudi na Rokometni zvezi Slovenije odločili, da se državno prvenstvo predčasno zaključi. Velenjčani so tako zasedli nehvaležno 4. mesto v državi, na katerega so padli ravno po zadnji odigrani tekmi, preden se je Liga NLB zaustavila.


Čeprav se sezona ni začela po načrtih, je od oktobra naprej moštvo trenerja Zorana Jovičića naštelo 17 tekem brez poraza, neporaženo je med drugimi ostalo tudi proti aktualnemu prvaku iz Celja, premoč je moralo priznati le evropskima velikanoma Magdeburgu in Nantesu. Nekdanje španske prvake, ekipo Ademar Leona, pa je moštvo iz Velenja premagalo tako doma, kot v gosteh. A tik pred nepričakovano situacijo sta se prikradla dva slaba dneva ter z njima poraza v Trebnjem in doma proti Izoli in postavila klub v zelo nehvaležen položaj. Velenjčani so v tej sezoni imeli nekaj spodrsljajev, a po drugi strani, so prikazali tudi izjemne partije, odločno predstavili slovenski rokomet na evropskih tleh in dosti verjetno je, da bi se v primeru nadaljevanja sezone lahko veselili ponovitve lanske sezone z osvojitvijo drugega mesta in morda tudi pokalnega naslova. Ne smemo pozabiti, da v Pokalu EHF v »skupini smrti« zasedajo odlično tretje mesto z enakim številom točk kot odlična ekipa HC Nantes! Predčasni konec sezone za klub iz Šaleške doline predstavlja velik športni in finančni udarec. V končni fazi pa je glavna vloga športa, poleg vzgojne funkcije mlajših selekcij, zabavanje ljudi. In noben denar tega sveta ne odtehta človeškega življenja. Zato se, kljub vsem negativnim posledicam, ki jih predčasen zaključek sezone predstavlja klubu, pridružujejo stališču, da je odločitev, ki so jo sprejeli na izredni seji združenja klubov Lige NLB, pravilna.


Medtem ko je sezona državnega prvenstva že končana, pa je Evropska rokometna zveza pred kratkim sporočila kdaj bi se naj odigrale preostale tekme skupinskega dela Pokala EHF. Tekma z Magdeburgom v Rdeči dvorani bi naj bila odigrana 3. ali 4. junija, zadnja tekma skupinskega dela proti Nantesu pa 6. oz. 7. junija. Seveda ob predpostavki, da se zdravstvena situacija izboljša.


V rokometnem klubu Gorenje Velenje se pridružujejo pobudam s katerimi se ljudi ozavešča, da ostanejo doma. Seveda pa želijo, da bi se lahko vsi skupaj čim prej vrnili k normalnemu življenju in se tudi kmalu znova vrnili na parket Rdeče dvorane.


Zoran Jovičić, trener Gorenja Velenja:

»Dejstvo je, da se je tekmovanje končalo ravno pred zaključkom rednega dela prvenstva, nato bi nas čakalo še deset tekem končnice. Mislim, da je naš klub, zaradi te situacije najbolj oškodovan. Bili smo v težkem ritmu tekem sreda-sobota vse do trenutka, ko so se tekmovanja prekinila. Poznala se nam je tudi nezadostna širina igralskega kadra. Če pogledamo lansko sezono, smo se ravno v končnici prebili do drugega mesta in prepričan sem, da bi lahko tudi v letošnji sezoni ponovili ta uspeh. Ostalo je tudi pokalno tekmovanje, tako, da za nas ta sezona še nikakor ni bila končana, zato je ta prekinitev sezone toliko bolj boleča. Zame to ni pošteno, a višja sila je višja sila in na prvem mestu je zdravje. Lahko povem, da je po prikazanem v letošnji sezoni z naskokom zasluženo osvojilo naslov Celje Pivovarna Laško, ostala mesta pa so bila še povsem odprta. V tej sezoni je bilo tudi nekaj izjemno lepih odmevov, v Evropi smo se odlično predstavili in presegli pričakovanja z dvema zmagama nad španskim podprvakom. Pokazali Sloveniji, da slovenski rokomet ni v padcu, temveč, da z res majhnimi sredstvi dosegamo veliko. Prav tako pa smo Sloveniji priborili veliko točk za nadaljnja tekmovanja. Sedaj ko je prvenstva konec, smo v klubu še vedno v pripravljenosti za nadaljevanje Pokala EHF, ki bi naj bil junija. Vsak igralec ima napisan svoj individualni program, ki ga je pripravila naša kondicijska trenerka. Takoj ko bo zdravje to dovoljevalo, pa se bomo ponovno zbrali v Rdeči dvorani.«


David Miklavčič, kapetan Gorenja Velenja:

»Odločitve o končanju prvenstva v klubu nismo sprejeli nič kaj veselo, predvsem zaradi našega končnega rezultata ne. Res je, da smo zaradi izrednega stanja s koronavirusom to tudi po tihem pričakovali. Nimamo kaj, žal smo pred koncem rednega dela prvenstva naredili nekaj napak, ki jih nato zaradi trenutne situacije in prekinitve lige nismo mogli več popraviti. Je težko, ampak ne preostane nam drugega kot, da sprejmemo to in se pripravimo za naslednjo sezono ter se tam znova dokazujemo. Vsi se pripravljamo od doma, vsak igralec je dobil svoj plan, tako, da se trudimo po svojih močeh, da vzdržujemo kondicijo v naravi ter doma. Kar se tega tiče smo dobro preskrbljeni.«


Matic Verdinek, rokometaš Gorenja Velenja in najboljši strelec kluba v letošnji sezoni:

»Žal se je končalo tako kot se je. Kot smo videli je koronavirus povzročil velike težave tudi v športu, saj so povsod prekinili s tekmovanji. Nas je doletela ta usoda, da smo pristali na četrtem mestu. Potrebno se bo s tem sprijazniti ter se maksimalno pripraviti na naslednjo sezono in se tam dokazati. Celjani si v letošnji sezoni zaslužijo naslov, saj so bili brez poraza, doletel jih je le en neodločen izid proti naši ekipi. Kar se pa tiče preostalih mest pa mislim, da so bila še odprta, vse tja do 6. mesta. Ampak ta sezona je sedaj za nami. Sedaj moramo dvigniti glave ter se osredotočiti na naslednjo sezono.«

Prijavi se na e-novice

Prijavi se