Mladinci v drugem polčasu strli odpor Mariborčanov

9. 12. 2019
V nedeljo je mladinska ekipa Gorenja Velenja odigrala tekmo 10. kroga prve mladinske lige in se veselila nove zmage proti vrstnikom iz Maribor Branika z visokih 38:26.

Mladinska ekipa RK Gorenje Velenje se je v 10. krogu doma pomerila z vrstniki iz Maribora. V prvem polčasu smo spremljali izenačeno tekmo, kjer si nobena ekipa ni uspela ustvariti večje prednosti. Velenjčani so največ vodili s štirimi goli v 17. minuti z rezultatom 11:7. Ampak tudi gostje niso popuščali in proti koncu polčasa znižali zaostanek na dva zadetka, ki se je tako končal s 16:14. V drugem polčasu pa so osice le še stopnjevale svojo igro. Obramba je postala bolj kompaktna, v napadu pa so uspešno zaključevali dobro pripravljene akcije. V 40. minuti se je prednost dvignila na 5 golov, v 48. minuti pa je znašala že deset zadetkov. Do konca tekme so dobili priložnost za igro vsi igralci, ki so jo tudi dobro izkoristili. Tekmo so na koncu dobili z visokim rezultatom 38:26.

Trener: Marko Oštir

Mladinci, 8. december, 13:30 (Rdeča dvorana, Velenje):

Gorenje Velenje : Maribor Branik 38:26 (16:14)

Gorenje Velenje: Logar (7 obramb), Husejnovič (6 obramb), Grmšek 9, Komar 9, Radšel, Lah 3, Šiško 5, Mazaj 3, Mlivič 1, Koren 3, Ravnikar 1, Šmigoc, Ograjenšek, Hudovernik 1, Starc, Šuntner 3