OSICE: Minuli vikend v znamenju derbijev proti Celjanom

24. 10. 2019
V soboto so se v domači Rdeči dvorani starejši dečki A in B ter kadeti pomerili z vrstniki iz Celja. Pred tem so tekme v sredo odigrali tudi mlajši dečki proti ekipi Slovenj Gradca 2011. Mladinci so bili v nedeljo zopet suvereni, tokrat so bili boljši v gosteh od Trima iz Trebnjega.
MLADINCI

MLADINCI

Mladinska ekipa RK Gorenje Velenje se je v 5. krogu odpravila na težko gostovanje k vedno neugodni ekipi iz Trebnjega. Na igrišču smo bili priča odlični rokometni tekmi, polni visokega tempa in lepih napadalnih akcij. Tekmo so zelo dobro odprli Velenjčani in v 15. minuti povedli z rezultatom 11:5. Zelo dobro je delovala obramba, iz katere so sledili lahki zadetki iz hitrih protinapadov. Kljub temu se domačini niso predali in so ob polčasu znižali zaostanek na 19:17. V drugem polčasu so rokometaši Gorenja zopet strnili svoje vrste, povedli z rezultatom 26:21 in tekmo rutinirano privedli h koncu. Skozi celo tekmo so odlično delovali tako v obrambi kot v napadu in na koncu zasluženo osvojili novi dve točki. V mladinski ligi sedaj sledi tri tedenski premor zaradi reprezentančnih priprav in šolskih počitnic in zato bo naslednja tekma šele 10.11.2019 proti Škofji Loki v Rdeči dvorani.

Trener: Marko Oštir

MLADINCI, 20. oktober, 18.30 (Trebnje):

Trimo Trebnje : Gorenje Velenje 30:37 (17:19)

Logar (3 obramb), Husejnovič (4 obrambe), Komar 5, Lah 1, Mrkonjič, Šiško 8, Mazaj 1, Mlivič 1, Tajnik 9, Ravnikar, Grmšek 8, Velič, Hudovernik, Drobež 4, Starc, Šuntner

KADETI

KADETI

V 4. krogu so se igralci Gorenje pomerili z vrstniki iz Celja. V izenačenem prvem polčasu se je tehnica nagibala enkrat na domačo stran, drugič na stran gostov iz Celja, ki so dobili prvi polčas z 14:13. V drugem polčasu so gostje povedli z 16:13, domači pa so po izjemni obrambi in s hitrimi protinapadi povedli z 19:17. Do konca tekme smo gledali izenačeno tekmo, kjer pa so na koncu predvsem po zaslugi dvojca Janc-Gregorič, ki sta skupaj dosegla kar 18 zadetkov, iz Velenja odnesli obe točki. Vsekakor pa pohvale tudi domačim za dobro in borbeno igro.

Trener: Borut Plaskan

KADETI, 19.oktober, 13:30 (Rdeča dvorana Velenje):

Gorenje Velenje : Celje Pivovarna Laško 29:31 (13:14)

Naglav, Notesberg Lesnjak, Pandol, Škrobot 8, Juršič, Ravnikar 5, Stropnik 5, Mlivić 5, Velić 4, Kamenicki 1, Horvat, Hojnik, Blažinčič, Bizjak 1, Antlej, Puklič

STAREJŠI DEČKI A

Trener: Jaka Hrast

SDA, 19.oktober, 11:45 (Rdeča dvorana Velenje):

Gorenje Velenje : Celje Pivovarna Laško 23:27 (14:18)

STAREJŠI DEČKI B

V Savinjsko Šaleškem derbiju se je pokazala kvaliteta obeh ekip. Za tako mlade fante je bil rokomet na visokem nivoju. Igrala se je dinamična tekma, v kateri sta se ekipi vseskozi menjavali v vodstvu. Tekma bi se lahko obrnila tako v eno kot v drugo prid. Na koncu sta se ekipi razšli z neodločenim rezultatom, kar je glede na vse kar smo videli na igriscu še najbolj pravično.

Trenerka: Snežana Rodić

SDB, 19.oktober, 10:00 (Rdeča dvorana Velenje):

Gorenje Velenje : Celje Pivovarna Laško 30:30 (18:17)

Dragić 7, Borovnik 5, Praprotnik 5, Glinšek 4, Kalan 3, Novak 3, Pečečnik 2, Laznik 1, Kopušar, Guček, Plešnik, Podvratnik, Dreu, Štruc

MLAJŠI DEČKI A

Tokrat so se sredi tedna, na Koroško-Šaleškem derbiju, pomerili MDA. Tekmo so bolje začeli fantje iz Šaleške doline, si priigrali 3 zadetke prednosti in jih obdržali do konca polčasa. Tekma je bila zanimiva in dinamična, čeprav so osice zastreljale veliko stoodstotnih priložnosti. Sredi drugega polčasa je prednost narasla na 5 zadetkov, toda borbeni domačini, se niso predali in do konca tekme, zmanjšali zaostanek. Končni rezultat srečanja 18 : 21 v korist mladih osic.

Trener: Miha Dobnik

MDA, 16.oktober, 17:00 (Slovenj Gradec):

Slovenj Gradec 2011 : Gorenje Velenje 18:21 (12:15)