OSICE: Mlajše selekcije uspešne na gostovanjih

8. 10. 2019

V soboto in nedeljo so tekme odigrale tudi naše mlajše selekcije. V soboto so se v gosteh z ekipo RK Maribor Branik pomerili kadeti. Starejši dečki A in B so odigrali tekmi v nedeljo proti RK Drava Ptuj. Prav tako so tekmo v nedeljo odigrali mladinci proti Ormožanom. Vse ekipe so domov prinesle zanesljivo zmago.

MLADINCI

MLADINCI

Mladinska ekipa RK Gorenje Velenje se je v 3. krogu v gosteh pomerila z rokometaši iz Ormoža. Srečanje so začeli zelo odločno in v 19. minuti povedli z rezultatom 12 : 6. Zelo dobro je delovala igra v obrambi, iz katere so prehajali v hitre protinapade in tako dosegali lahke gole. Polčas so Velenjčani dobili z rezultatom 15 : 11. Na začetku drugega polčasa je tempo malo padel, kar so Ormožani izkoristili in se približali na 3 zadetke. Rokometaši Gorenja so zopet strnili vrste, realizirali dobro pripravljene akcije v napadu in na koncu zasluženo slavili z rezultatom 26 : 17.

Trener: Marko Oštir

MLADINCI, 6.oktober, 17.00 (Velika Nedelja):

RK Jeruzalem Ormož : RK Gorenje Velenje 17 : 26 (11 : 15)

Logar (15 obramb), Verboten (2 obrambi), Komar 5, Lah, Mrkonjič 1, Šiško 4, Mazaj 2,     Mlivič 1, Šmigoc, Ravnikar 6, Grmšek 4, Velič 1, Koren, Ograjenšek, Starc 2, Šuntner.

KADETI

KADETI

V 2. krogu so se igralci Gorenja v gosteh pomerili z vrstniki iz Maribora. Od samega začetka so osice odlično zaigrale v obrambi in v 20. min povedle s 16:3. Z dobro igro so nadaljevali do konca polčasa, ki se je končal s 24:7. V drugem polčasu so priložnost dobili vsi igralci in prav vsi so se tudi vpisali med strelce. Tekmo so igralci Gorenja mirno pripeljali do konca in zmagali z visokih 41:20.

Trener: Borut Plaskan

KADETI, 5.oktober, 11:00 (Tehnični šolski center Maribor):

RK Maribor Branik : RK Gorenje Velenje

Naglav (7 obramb), Notesberg Lesnjak (8 obramb), Miklavžina, škrobot 7, Juršič 2, Mlivić 1, Stropnik 1, Puklič 1, Ravnikar 2, Kamenicki 4, Velić 9, Hojnik 5, Blažinčič 2, Bizjak 5, Antlej 1, Einfalt 1

STAREJŠI DEČKI B

V četrtem krogu smo gostovali na Ptuju. Pričakovali smo borbeno in zanimivo tekmo. Kar se je tudi pokazalo, ampak z dobro pripravo na tekmo smo od prve minute imeli vse niti igre v svojih rokah. Vse skozi smo kontrolirali potek in rezultat tekme in povsem zasluženo zmagali. Vsi igralci, ki so dobili priložnost so zaupanje tudi upravičili. (8:16) 14:24

Trenerka: Snežana Rodić

SDB, 6.oktober, 10.00 (Ptuj):

RK Drava Ptuj : RK Gorenje Velenje 12:29 (5:14)

Kopušar (10 obramb), Rednjak (2 obrambi), Dragić 9, Kalan 7, Novak 3, Laznik 3, Praprotnik 1, Pečečnik 1, Guček, Glinšek, Plešnik, Podvratnik,  Dreu, Struc, Zadravec, Kopušar, Rednjak

STAREJŠI DEČKI A

Gostovanje na Ptuju se je začelo po željah gostov. Osice so si že v uvodnih minutah priigrale prednost 4 zadetkov. Obrambna formacija 6-0 je dobro delovala. Tako so fantje iz Velenja odšli na odmor z osmimi zadetki prednosti. Tudi po nekaj rotacijah v ekipi je igra osic delovala dobro. Tako so se starejši dečki A veselili nove zmage na gostovanju.

Trener: Jaka Hrast

SDA, 6.oktober, 11.45 (Ptuj):

RK Drava Ptuj : RK Gorenje Velenje 22:33 (15:23)

Slatinek (8 obramb), Kopušar (4 obrambe); Mlivič 12, Aristovnik 6, Kalan 3, Drobež 3, Cafuta 3, Sulejmanovič 1, Pratnekar 1, Novak 1, Goršek 1, Jeseničnik 1, Gril 1, Kuntarič, Dragič