Show menu

Ormožani prvi nasprotnik Velenjčanov v Ligi NLB

11. 9. 2018

Po dveh letih igranja zgolj v končnici domače Lige NLB, se bodo rokometaši iz Velenja letos za državni naslov borili vse od prvega kroga. Prvi preizkus na domači sceni Velenjčane čaka to sredo, ko se odpravljajo na težko gostovanje v Ormož.


Velenjske ose so minuli vikend opravile prvi resnejši preizkus nove sezone. Na povratni tekmi 1. kroga kvalifikacij pokala EHF so z 28:22 premagale švedski HK Alingsas in se tako uvrstile v drugi krog kvalifikacij. V začetku oktobra se bodo pomerile s poljsko ekipo Gwardia Opole.


Sedaj jih čaka začetek domačega prvenstva. Na velenjski klopi zagotavljajo, da bodo v letošnji sezoni prav na vsaki tekmi dali vse od sebe, se borili do konca in igrali na zmago. Borbenost in želja, ki krasita velenjsko moštvo že od začetka priprav na letošnjo sezono, sta se pokazali tudi na zadnji tekmi proti skandinavski ekipi. Velenjčani želijo dober ritem z zadnje tekme prenesti tudi v domače prvenstvo.


Gregor Čudič, trener vratarjev RK Gorenje Velenje:

»Pričakujem, da bo gostovanje v Ormožu vse prej kot lahko. Dolga leta sem branil za ekipo Ormoža, tako da poznam ormoško mentaliteto. Na vsaki tekmi dajejo svoj maksimum in že nekaj minut nepazljivosti in nezbranosti te lahko stane pozitivnega končnega rezultata. Z našo borbenostjo jih zagotovo lahko premagamo, v to ne dvomim. Vsekakor pa je ekipa Jeruzalem Ormoža zahteven nasprotnik, ki na parketu kaže nepopustljivost. Tudi pritiski s tribun bodo veliki. Mislim pa, da je kvaliteta na naši strani in če prikažemo igro, ki smo jo prikazali na zadnji tekmi, gre zmaga z nami v Velenje.«


Miha Kavčič, rokometaš Gorenja Velenja:

»Tekma v Ormožu bo zagotovo težka. Gostovanje v ormoški dvorani je eno težjih za vsako slovensko ekipo, saj znajo domači navijači ustvariti peklensko vzdušje za vsako ekipo, ki jo gostijo rokometaši Jeruzalem Ormoža. Naša ekipa bo morala igrati čvrsto že od prve minute dalje, ostati moramo osredotočeni čez celotno tekmo. Pričakujem, da bomo prepričljivo igro z zadnje tekme uspeli prenesti tudi v to tekmo in domače prvenstvo otvorili z zmago.«


Pred začetkom tekem Lige NLB je na Superpokalni tekmi prejšnji teden nagrado za najboljšega strelca pretekle sezone dobil Aleks Kavčič. 22-letni Škofjeločan je za gorenjskega prvoligaša v sezoni 2017/2018 na 31 tekmah dosegel 201 zadetek in se povzpel na vrh liste strelcev. Kako bo v letošnji sezoni bomo morali počakati do zadnje tekme prvenstva.


Aleks je ob prejemu priznanja dejal:

»To nagrada je prav gotovo potrditev mojega trdega dela. Poleg prestopa v RK Gorenje Velenje je to priznanje, da sem v prejšnji sezoni zagotovo naredil korak naprej. V tej sezoni sem v prenovljeni velenjski ekipi tudi sam dobil novo vlogo, tako da s tega vidika bo nova sezona, kar se zadetkov tiče, zame zagotovo nekoliko drugačna. Vsi strelci, ki so poleg mene v lanski sezoni dosegli veliko število zadetkov, v svojih ekipah po večini izstopajo s svojimi strelskimi izkupički. V naši ekipi pa si letos skušamo razdeliti strelsko breme, tako da se bo zagotovo opazila razlika. Vendar upam, da se bom tudi letos dobro odrezal in ostal v stiku z najboljšimi strelci prvenstva.«


1. krog Lige NLB, 12. september, 19.00 (Ljutomer):
JERUZALEM ORMOŽ : GORENJE VELENJE 

Osa pika

Prijavi se na e-novice

Prijavi me