18. 5. 2018
Starejši dečki B so s suvereno zmago nad Metliko (31:21) v polfinalni skupini B zasedli prvo mesto. Za svoj dosežek so prejeli tudi posebno darilo, saj bodo 2. in 3. junija v Velenju gostili najboljšo slovensko klubsko četverico v svoji generaciji.

STAREJŠI DEČKI B, POLFINALNA SKUPINA B, 14. KOLO:

Četrtek, 17. maja:
GORENJE VELENJE : METLIKA 31:21 (14:10)

Gorenje Velenje: Lešnjak-Notersberg, Miklavžina, Guček 5, Horvat 4, Juršič 4, Blažinčič, Hribar, Antlej 3, Supovec 6, Nunič 2, Cesar 1, Puklič 6.

ZAPISNIK TEKME

FOTOGALERIJA

Derbi, ki je odločal v prvem mestu v skupini B ter organizaciji zaključnega turnirja, se je začel z dobro obrambo in hitrim vodstvom Gorenja Velenja z 2:0. Nato je pri gostiteljih prišlo do nekaj črnih minut in gostje iz Metlike so povedli s 5:2. Po minuti odmora so Velenjčani spet zaigrali zelo dobro in na odmor odšli s prednostjo štirih zadetkov (14:10). Začetek drugega polčasa je bil prelomen, saj so črno-rumeni z delnim izidom 11:3, naredili velik korak k končni zmagi. Na koncu so zasluženo zmagali z visoko razliko.