OSICE: Mladinci suvereni proti tekmecem iz Krškega

9. 4. 2018
V ponedeljek so nov sklop tekem mlajših selekcij Gorenja Velenja zaključili mladinci. Ti so v domači Rdeči dvorani s 37:25 odpravili Krško.
MLADINCI, 1. DRL, 20. KOLO:

Ponedeljek, 9. aprila:
GORENJE VELENJE : KRŠKO 37:25 (19:10)

Gorenje Velenje: Vujović (9 obramb, 2x 7 m)), Grudnik (7 obramb), Banfro 3, Drobež 2, Grmšek 3, Haseljić, Jagodič 4, Krušnik 3, Mazej, Pajt 7, Pirmanšek, Podpečan 3, Starc 4, Svečko 4, Šiško 3, Tajnik 1.

ZAPISNIK TEKME

Gosti iz Krškega so v zadnjem obdobju nanizali kar nekaj zanimivih rezultatov in namučili kar nekaj favoriziranih ekip. Tega so se zavedali tudi Velenjčani in ravno se s to mislijo tudi pripravljali na tekmo. Že na začetku je čvrsta obramba Gorenja Velenja omogočila, da so se njegovi rokometaši prebili do občutne prednosti, ki je niso več izpustili iz rok. Kljub temu, da ekipa iz Krškega ni štela veliko igralcev, se je v nadaljevanju kar nekaj časa dobro upirala. S številnimi menjavami so gostitelji držali visok ritem igre, kateremu Krčani niso bili kos in na koncu tekmo dobili z visoko razliko.

Nedelja, 8. aprila:
GORENJE VELENJE : CELJE PIVOVARNA LAŠKO 19:23 (9:10)
Gorenje Velenje: Lešnjak-Notersberg, Miklavžina, Guček 1, Horvat 5, Juršič 3, Blažinčič, Stropnik, Hribar 1, Antlej 4, Supovec 1, Nunič, Cesar 4.

Dvoboj starejših dečkov je v prvem polčasu potekal zelo angažirano z obeh strani, saj nobena ekipa ni uspela povesti z več kot golom prednosti. Tudi v drugem polčasu se je vse do 19:19 igral izenačen rokomet. V zadnjih minutah tekme so osice napravile tri nepotrebne napake in dovolile gostom, da so iz nasprotnih napadov zadeli tri lahke zadetke, ki so jim prinesli končni uspeh.

STAREJŠI DEČKI A, POLFINALNA SKUPINA B, 9. KOLO:

GORENJE VELENJE : CELJE PIVOVARNA LAŠKO 25:27 (15:15)
Gorenje Velenje: Pandol, Bizjak 4, Mlivič 11, Škrobot 3, Petrovič, Zulič 2, Kamenicki 3, Supovec, Naglav (9 obramb), Hojnik 2, Antlej, Karijaševič, Stropnik, Cvjetinovič.

Derbi se je začel z zbrano igro na obeh straneh. V prvem polčasu so ose vodile že za tri zadetke, a je gostom iz Celja do konca prvega polčasa uspelo zaostanek izničiti. Ose so drugi polčas začele zelo medlo in niso uspele zadevati v napadu. Celjani so hitro ušli na štiri zadetke prednosti, ki v zadnjih minutah niso bili več ulovljivi.Gosti iz Celja so zasluženo zmagali.

KRKA : GORENJE VELENJE 25:21 (9:7)
Gorenje Velenje: Komar, Krobot, Muhič, Kuntarič, Mlivić 6, Sulejmanović 1, Cafuta 4, Pratnekar 3, Drobež 3, Slatinek, Šeliga 1, Gril, Podhovnik 2, Obreza, Aristovnik 1, Kalan.

V prvem polčasu je bila igra vseskozi izenačena, pred odhodom na glavni odmor pa so se gostitelji oddaljili za dva zadetka prednosti. Na začetku nadaljevanja so mladi Velenjčani zgrešili strel iz protinapada ter napravili dve tehnični napaki, tako so se domači dobro znašli in prednost povečali na +4. Osicam je zmanjkalo moči in tako so doživele prvi poraz v polfinalni skupini. Kljub porazu morajo črno-rumeni dvigniti glave in iti naprej. Čaka jih še kar nekaj tekem.