Dve velenjski zmagi in poraz za začetek turnirja "Croatia Trophy 2018"

28. 3. 2018
V sredo je se v Rovinju začel mednarodni turnir Croatia Trophy 2018. Uvodni dan so velenjski rokometaši zbrali dve zmagi in poraz. Kadeti so s 15:13 odpravili Eles Academy, starejši dečki B so bili boljši od domačega kluba (21:17), mlajši dečki B pa so s 16:25 morali priznati premoč PPD Zagrebu.

Tekmovanje se nadaljuje v četrtek, ko bodo vse tri selekcije črno-rumenih odigrale po dve tekmi.

FANTJE LETNIKA 2002 in 2003:

Sreda, 28. marca:
ELES AKADEMIJA (MAD) : GORENJE VELENJE 15:13

Velenjski fantje so iz avtobusa stopili takoj na igrišče in na prvi tekmi premagali ekipo iz Madžarske. Od prve minute so igrali trdo obrambo, katera je bila ključ do zmage. Ose so vodile že za štiri gole,v končnici tekme so tekmeci zapravili napad za izenačenje in tako Velenjčani uspešno prestali prvi test.

GORENJE VELENJE : ROVINJ (HRV) 21:17

Otvoritvena tekma v tej starostni kategoriji se je proti domačinom iz Rovinja začela s hitrim vodstvom osic z dvema zadetkoma, s takšno razliko pa se je nato končal tudi prvi polčas. V nadaljevanju so črno-rumeni zaigrali bolj zbrano in na koncu tekmo dobili s štirimi zadetki razlike.

PPD ZAGREB (HRV) : GORENJE VELENJE 25:16

Mlajšim dečkom B se prva tekma turnirja ni izšla po načrtih, saj so proti favorizirani ekipi PPD Zagreba izgubili z rezultatom 25:16.