OSICE: Kadeti 5. zapovrstjo, starejši dečki B vztrajajo na vrhu

26. 3. 2018
V nedeljo so tri selekcije Gorenja Velenja gostovale v Sevnici. Kadeti so v drugem delu državnega prvenstva zmagali petič zapovrstjo (24:34), po spodrsljaju pa so se v zmagovalne tirnice hitro vrnili starejši dečki B, ki so zmagali še sedmič na osmih tekmah polfinalne skupine. Gostiteljem so premoč morali priznati le starejši dečki A, ki so klonili s 34:29.
STAREJŠI DEČKI B, POLFINALNA SKUPINA B, 8. KOLO:

Nedelja, 25. marca:
SEVNICA : GORENJE VELENJE 14:26 (10:12)
Gorenje Velenje: Lešnjak-Notersberg, Miklavžina, Guček 2, Horvat 3, Juršič 3, Blažinčič, Puklič 1, Stropnik, Hribar, Antlej 5, Supovec 6, Nunič 1, Mlivič 4, Cesar, Cafuta 1.

Dvoboj starejših dečkov B v Sevnici je v prvem polčasu potekal zelo angažirano z obeh strani. Obe ekipi sta dobro igrali v obrambi in napadu ter zadevali. Nobena si skozi celoten prvi polčas ni uspela priigrati visoke prednost, osice pa so na odmor odšle s prednostjo dveh zadetkov. V drugem polčasu so nato gostujoči igralci prikazali odlično igro v obrambi, ki ni prejela zadetka dobrih 10 minut, tako povečali svoje vodstvo na +10 ter na koncu zasluženo zmagali.

SEVNICA : GORENJE VELENJE 29:24 (12:12)
Gorenje Velenje: Notersberg, Bizjak 2, Mlivič 7, Škrobot 1, Petrovič, Zulič 4, Kamenicki 2, Bandalo, Supovec 2, Naglav (6 obramb), Hojnik 4, Horvat, Antlej, Karijaševič 2, Stropnik.

Derbi proti vrstnikom iz Sevnice se je začel s trdo obrambo na obeh straneh. V napadu smo spremljali lepo ter dinamično igro, ki so je kazali obe ekipi. Malo pred koncem prvega polčasa so osice ostale brez Zuliča, ki je prejel močan udarec v predel vratu. Polčas se je končal z izenačenim rezultatom 12:12. V nadaljevanju se je do 40. minute igrali gol za gol. V zadnjih desetih minutah pa je osicam pošla energija in domačini so na koncu zasluženo vpisali novi 2 točki.

ZAPISNIK TEKME (še ni dostopno)

Gostitelji so že od prve sekunde v obrambi igrali tesno obrambo na velenjskem zunanjem rokometašu Petru Šišku, ki je na prejšnjih dveh tekmah tekmecem nasul po 15 golov. Rokometaši Gorenja Velenja se tako v prvem polčasu niso povsem znašli, vendar so zato v drugem pokazali iz kakšnega testa so. Ob vrhunsko odigrani obrambi in iznajdljivosti v napadu se je prednost povečevala iz minute v minuto. Na koncu so zasluženo zmagali petič zapored! S tem uspehom velenjski fantje še naprej zasedajo drugo mesto v polfinalni skupini, katero vodi na zaključni turnir najboljše četverice državnega prvenstva, za kar si zaslužijo čestitke!