OSICE: Mlajši dečki zmagovito zakorakali v polfinalni skupini (FOTO)

18. 3. 2018
Mlajši dečki so v soboto v Rdeči dvorani zmagovito zakorakali v nastope v polfinalnih skupinah. Starejša selekcija A je bila s 25:21 boljša od ormoškega Jeruzalema, mlajša B pa z 21:13 od Herza Šmartnega. Medtem so prvič v sezoni klonili starejši dečki B, ki kljub porazu ostajajo vodilna ekipa polfinalne skupine in s tem v lovu na zaključni turnir.
FOTOGALERIJA TEME MLAJŠIH DEČKOV AFOTOGALERIJA TEME MLAJŠIH DEČKOV B
STAREJŠI DEČKI B, POLFINALNA SKUPINA B, 7. KOLO:

Sobota, 17. marca:
METLIKA : GORENJE VELENJE 26:23 (11:9)
Gorenje Velenje: Lešnjak-Notersberg, Miklavžina, Guček 3, Horvat 4, Juršič 3, Blažinčič, Puklič 4, Stropnik, Hribar, Antlej 7, Supovec 2, Nunič.

ZAPISNIK TEKME

Gostovanje je Metliki, se je začelo po željah gostiteljev, ki so z globoko obrambo 3-2-1, onemogočali osicam doseganje zadetkov. Že na začetku tekme so povedli s 3:1 in razliko dveh zadetkov držali v svojih rokah do konca prvega polčasa. Osice se na tekmi nikakor niso uspele zbrati in z ogromno tehničnimi napakami ter streli preko vrat izgubile prvi dvoboj v sezoni 2017/18. Vseeno pa še vedno zasedajo prvo mesto v polfinalni skupini B, ki vodi na finalni turnir najboljših štirih ekip v Sloveniji.

MLAJŠI DEČKI A, POLFINALNA SKUPINA D, 1. KOLO:

GORENJE VELENJE : JERUZALEM ORMOŽ 25:21 (13:8)

Gorenje Velenje: Slatinek, Komar, Gril 2, Mlivić 3, Sulejmanović, Obreza, Kuntarič 4, Muhič, Krobot, Pratnekar 4, Aristovnik 5, Šeliga 1, Cafuta 1, Podhovnik 3, Kalan, Drobež 2.

Prva odigrana tekma v polfinalu in prva zmaga za ose. Polovica fantov Gorenja Velenja je bila v minulem tednu v šoli v naravi, tako da so tekmo odigrali brez treninga. Kljub temu so velenjski fantje obračun začeli dobro in si ustvarili šest golov prednosti. Prednost so zadržali do konca polčasa. V nadaljevanju je bilo v njihovi igri dosti napak in zgrešenih strelov, a na koncu so vendarle zasluženo zmagali, za kar si zaslužijo čestitke!

LESTVICA POLFINALNE SKUPINE D:

1 RK GORENJE VELENJE 1 1 0 0 25 21 4 2
2 MRK KRKA 0 0 0 0 0 0 0 0
3 RK SLOVENJ GRADEC 2011 0 0 0 0 0 0 0 0
4 RK JERUZALEM ORMOŽ 1 0 0 1 21 25 -4 0
MLAJŠI DEČKI B, POLFINALNA SKUPINA D, 1. KOLO:

GORENJE VELENJE : HERZ ŠMARTNO 21:13 (10:8)
Gorenje Velenje:
Kopušar, Podvratnik, Rednjak, Štruc 1, Guček, Pečečnik, Ajšić 2, Plešnik, Dragić 5, Kalan 2, Laznik, Prapotnik 3, Šeliga 5, Borovnik 1, Glinšek 1, Zadravec 1.

Tekma se je začela zelo izenačeno, saj je bil rezultat v prvem polčasu kar šestkrat poravnan, v končnici pred glavnim odmorom pa je gostiteljem le uspel niz dveh zaporednih zadetkov za prednost z 10:8. Podobno se je začel tudi drugi polčas, ko sta ekipi do rezultata 12:10 zadevali izmenično. V naslednjih minutah se je nato izkazala domača obramba na čelu z vratarjem Kopušarjem, ki je obranil nekaj pomembnih strelov in prednost je narasla na neulovljivih deset zadetkov (20:10). Prav vsi igralci Gorenja Velenja si zaslužijo pohvale za prikazano igro, predvsem pa za borbenost in odnos na tekmi.