OSICE: Naglav s 23 obrambami za novo zmago starejših dečkov A

15. 3. 2018
Starejši dečki A so v sredo v polfinalni skupini B dosegli četrto zmago. Na krilih vratarja Jošta Naglava, ki je zbral izjemnih 23 obramb, je Gorenje Velenje z 29:23 odpravilo novomeško Krko.

STAREJŠI DEČKI A, POLFINALNA SKUPINA B, 6. KOLO:

Sreda, 14. marca:
GORENJE VELENJE : KRKA 29:23 (17:15)
Gorenje Velenje: Pandol, Bizjak 3, Mlivič 5, Škrobot 3, Sitar, Zulič 8, Cvijetinovič, Kamenicki 6, Bandalo, Supovec, Kuster, Naglav (23 obramb), Hojnik 2, Horvat, Antlej, Karijaševič 2.

Obračun med Velenjčani in Novomeščani se je začel po željah gostiteljev. Od prve minute naprej je njihova obrambna postavitev 6-0 fdelovala odlično, v vratih pa je blestel Jošt Naglav. Posledično so osice zadevale lahke zadetke iz nasprotnih napadov. V 18. minuti so imeli domačini prednost petih zadetkov, po nekaj rotacijah v igri pa so gostje uspeli do konca polčasa zaostanek znižati na 17:15. V nadaljevanju je bila igra na obeh straneh zbrana. V 30. minuti so domači ostali brez Mliviča, ki je prejel rdeči karton. Po izključitvi je na sceno spet stopil vratar Naglav, ki je od 30. do 40. minute prejel le dva zadetka. Domači napad je izkoristil svoje priložnosti in mirno pripeljal tekmo do konca ter premagal favorizirane rokometaše iz Novega mesta.