OSICE: Po 34 tekmah prvi poraz mladincev Gorenja Velenja

19. 2. 2018
Mladinska zasedba Gorenja Velenja je po 34 zaporednih tekmah doživela prvi poraz. Niz, ki se je vlekel še iz končnice sezone 2015/16 je prekinilo moštvo Urbanscapea, ki je bilo po sedemmetrovki po izteku igralnega časa v Škofji Loki boljše s 26:25. Izbranci Klemna Luzarja kljub prvemu porazu v sezoni ostajajo na prvem mestu slovenske mladinske elite. Že v torek jih čaka veliki derbi v Celju. Medtem so bili v nedeljo v Ljubljani uspešni starejši dečki A.
STAREJŠI DEČKI A, POLFINALNA SKUPINA B, 5. KOLO:

Nedelja, 18. februarja, ob 12.30 (ŠD Krim):
KRIM-OLIMPIJA : GORENJE VELENJE 23:37 (5:17)
Gorenje Velenje: Naglav (14 obramb), Pandol (5 obramb), Kamenicki 7, Škrobot 7, Hojnik 4, Zulić 4, Mlivić 5, Einfalt 1, Petrović 1, Stropnik 3,Sitar 3, Cvijetinović 2.

ZAPISNIK TEKME

Starejši dečki A so na nedeljski matineji gostovali na Galjevici in povsem zasluženo premagali simpatične domačine, pri čemer so priložnost dobili vsi igralci. Prav vsi, razen vratarjev, pa so se tudi vpisali med strelce.

Nedelja, 18. februarja:
URBANSCAPE LOKA : GORENJE VELENJE 26:25 (10:13)

Gorenje Velenje: Vujović (9 obramb; 1x 7 m), Grudnik, Banfro, Grmšek, Grobelnik, Haseljić 7 (3), Jagodić 5, Krušnik, Mazej 5, Ograjenšek, Pajt 1, Starc 1, Svečko 4, Šiško 1, Tajnik 2.

Že pred tekmo so se Velenjčani zavedali, da je pred njimi niz štirih težkih gostovanj. Še posebno neugodna za Gorenje Velenje so gostovanja v Škofji Loki. Ločani so se tudi tokrat izkazali kot dober in nepopustljiv nasprotnik. Črno-rumeni so sicer tekmo dobro začeli. S kakovostno obrambo ter disciplinirano igro v napadu, so ob polčasu vodili za tri zadetke. Tudi začetek drugega polčasa je bil dober. Priigrali so si lepo prednost, vendar so jih gostitelji, ki so bili v drugem polčasu nezgrešljivi pri zaključnih strelih, ujeli. V zadnjo minuto tekme sta ekipi vstopili poravnani. Po strogi odločitvi enega izmed sodnikov so si Velenjčani prislužili izključitev, posledično pa so gostje po izteku igralnega časa izvajali strel iz sedmih metrov in bili pri njemu tudi uspešni. Za fante iz Šaleške doline je sedaj predvsem pomembno, da se dobro pripravijo na naslednjo tekmo, ki jih že v torek čaka v Celju.