Show menu

Haseljić v Gorenju Velenju še vsaj tri leta

16. 2. 2018

Eden največjih upov bosanskega rokometa Ibrahim Haseljić (193 cm, 1998) bo tudi v prihodnje nosil dres slovenskega podprvaka Gorenja Velenja. Klub in 20-letni desnokrilni rokometaš sta se dogovorila za triletno podaljšanje sodelovanja.

 

Haseljić se je v Šaleško dolino preselil pred začetkom sezone 2016/17, poprej pa je bil član lokalnega rokometnega kluba Gradačca, pri katerem je že kot najstnik okušal tudi igranje na članski ravni. Leta 2016 je bil povabljen na priprave bosanske reprezentance do 20 let, četudi je bil tedaj dve leti mlajši od večine ostalih izbrancev. Nova prelomnica se je na njegovi športni poti zgodila zgolj leto za tem, ko je bil konec aprila prvič vabljen tudi na priprave članske izbrane vrste, katerih redni udeleženec je še danes.


Ob prihodu v Gorenje Velenje je sprva branil barve mladinske ekipe in na treningih kazal veliko prizadevnost. Zanjo je bil nagrajen v drugem delu sezone, ko ga je tedanji trener Borut Plaskan priključil članski ekipi, za katero je nato odigral 12 tekem in dosegel dva zadetka.


Od te sezone je Haseljić stalni član članskega moštva, še vedno pa pomaga tudi mladinski zasedbi, ki je trenutno vodilna med slovenskimi prvoligaši. Kljub temu, da je zanjo odigral le devet izmed 13 tekem, je s 64 zadetki z naskokom njen najboljši strelec. S člani se je medtem prvič preizkusil v VELUX EHF Ligi prvakov, vse večjo priložnost pa dobiva tudi na tekmah Lige SEHA Gazprom. Na 14 tekmah je zabil 15 golov, od tega štiri ob zadnji visoki zmagi v Novem Sadu pri Vojvodini (39:27).


S podaljšanjem sodelovanja je velenjski klub naredil še dodaten korak v smeri začrtane strategije izpred dveh let, ki je usmerjena v pomladitev članskega moštva ter vzpostavitev močnega razvojnega centra za mlade talentirane rokometaše. Vodstvo kluba sedaj nadaljuje s pogovori tudi z ostalimi igralci, ki predstavljajo pomembne člene ekipe za prihodnje sezone.


Rok Bizjak, direktor Gorenja Velenja:
"Zelo smo veseli, da smo se uspeli dogovoriti za podaljšanje pogodbe z Ibrahimom Haseljićem, ki je v tej sezoni eden izmed glavnih stebrov našega mladinskega pogona. Ne nazadnje Ibrahim že v tej sezoni v članski konkurenci dokazuje, da gre za igralca, ki ima zelo velik potencial. Tudi njegova delovna etika in osebnost dokazujeta, da je na pravi poti. S takšnim pristopom bo v prihodnje predstavljal zelo pomemben člen naše članske ekipe. S tem podpisom smo dodatno napravili korak k dolgoročnemu cilju, da klub postane center za razvoj mladih, talentiranih igralcev, ki jim bo omogočil odlične pogoje za napredek ter tekmovanje na najvišji ravni."


Ibrahim Haseljić, rokometaš Gorenja Velenja:
"Ko sem pred dobrim letom in pol prišel v Velenje, je bil to zame popolnoma nov svet. A vse novosti mi nikakor ni bilo težko osvojiti, saj so me v RK Gorenje Velenje vsi, od trenerjev, soigralcev in ostalega klubskega osebja, takoj vzeli za svojega in mi pomagali na vsakem koraku. V Velenju se počutim odlično, zato nisem veliko pomišljal, ko mi je vodstvo kluba ponudilo podaljšanje sodelovanja. V prihodnji sezoni našo ekipo čaka pomladitev, a mene novih izzivov ni strah. Nasprotno, izredno se jih veselim in na njih komaj čakam. Kar nekaj časa nas loči tudi do zaključka te sezone, v kateri še nismo rekli zadnje. Po najboljših močeh se bom trudil, da na igrišču v vsakem trenutku še naprej kažem največ, česar sem sposoben, tako dostojno zastopam klubske črno-rumene barve in s tem upravičim zaupanje kluba in naših navijačev."

Ibrahim Haseljić in predsednik RK Gorenje Velenje Milan Meža sta si segla v roke.
Ibrahim Haseljić in predsednik RK Gorenje Velenje Milan Meža sta si segla v roke.
Haseljić ostaja član Gorenja Velenja še naslednje tri sezone.
Haseljić ostaja član Gorenja Velenja še naslednje tri sezone.
Haseljić je v članski ekipi Gorenja Velenja prva gola dosegel proti Tatranu iz Prešova.
Haseljić je v članski ekipi Gorenja Velenja prva gola dosegel proti Tatranu iz Prešova.
"Po najboljših močeh se bom trudil, da na igrišču v vsakem trenutku še naprej kažem največ, česar sem sposoben, tako dostojno zastopam klubske črno-rumene barve in s tem upravičim zaupanje kluba in naših navijačev."
"Po najboljših močeh se bom trudil, da na igrišču v vsakem trenutku še naprej kažem največ, česar sem sposoben, tako dostojno zastopam klubske črno-rumene barve in s tem upravičim zaupanje kluba in naših navijačev."

Prijavi se na e-novice

Prijavi se