OSICE: Starejši dečki v Celju uspešni, kadeti ne

14. 2. 2018
V torek so tri selekcije Gorenja Velenja gostovale v Celju. Starejši dečki so dosegli dve zmagi, kadeti pa so morali priznati premoč tekmecem.
STAREJŠI DEČKI B, POLFINALNA SKUPINA B, 2. KOLO:

Sobota, 10. februarja:
CELJE PIVOVARNA LAŠKO : GORENJE VELENJE 23:25 (10:13)
Gorenje Velenje: Miklavžina, Lesnjak-Notersberg, Guček 1, Hribar 4, Cesar 1, Puklič 3, Antlej 2, Juršič 5, Blažinčič, Horvat 6, Nunić, Supovec 3.

ZAPISNIK TEKME

Derbi dveh velikih rivalov je pripadel našim velenjskim osicam. Skozi celotno srečanje so Velenjčani narekovali ritem igre in vodili od prve do zadnje minute. Že od prve sekunde so prikazali borbeno in agresivno obrambo, katera je bila ključ do uspeha. Velenjski starejši dečki B so tako edino moštvo z vsemi zmagami v polfinalni skupini, za kar si zaslužijo čestitke!

STAREJŠI DEČKI A, POLFINALNA SKUPINA B, 2. KOLO:

CELJE PIVOVARNA LAŠKO : GORENJE VELENJE 22:26 (11:15)
Gorenje Velenje:
Naglav (14 obramb), Pandol, Mlivić 1, Zulić 6, Škrobot 5, Petrovič, Sitar, Cvijetinović 1, Kamenicki 2, Stropnik 4, Hojnik 7.

Na tokratni tekmi so bile mlade osice zelo razpoložene, tekma pa je bila izenačena samo do rezultata 2:2. Nato so slednje skozi celo tekmo povsem nadzorovale potk igre. Fantje trenerja Tomaža Juršiča so na igrišču tokrat delovali zelo zrelo in borbeno do zadnjega atoma moči. Tekmo so mirno pripeljali do konca ter se veselili velike zmage proti izvrstni ekipi iz Celja, ki se je pred začetkom dvobojev v polfinalni skupini še dodatno okrepila svoje vrste z levim zunanjim igralcem Sanaborjem iz Kozine.

KADETI, POLFINALNA SKUPINA B, 2. KOLO:

CELJE PIVOVARNA LAŠKO : GORENJE VELENJE 34:28 (16:13)
Husejnović (6 obramb), Radivojević (3 obrambe), Mazaj, Šiško 9, Starc 4, Smajlović 1, Smigoc 1, Aubreht 2, Ograjenšek 9, Lah 2, Pongrac, Hudovernik, Mrkonjić,Koren, Flis.

V Zlatorogu smo bili priča res dobri tekmi, na kateri so smo videli obilico dobrih potez, obramb vratarjev in dinamične igre, pri čemer pa so mladi Celjani bili boljši in povsem zasluženo zmagali. V prvem polčasu so se mlade osice zelo dobro upirale, v drugem pa so domačini na igrišču pokazali svojo moč  in z izjemnim Tadejem Kljunom mirno tekmo pripeljali do konca. Časa za žalovanje ni, saj mlade osice že v soboto čaka gostovanje v vedno neugodnem Ormožu.