OSICE: Zmaga na klubskem dvoboju za mlajše dečke B Gorenja Velenja

7. 2. 2018
V torek so se na klubskem derbiju proti DRŠ Sebastjana Soviča zmage razveselili mlajši dečki B. Slednji so ekipo, ki deluje v partnerski rokometni šoli nekdanjega slovenskega rokometnega asa premagali s 17:13. Novo zmago so zabeležili tudi mladinci, ki sedaj na prvem mestu lestvice tekmecem bežijo za tri točke.
MLAJŠI DEČKI B, VZHOD 1, 10. KOLO:

Torek, 6. februarja:
GORENJE VELENJE : DRŠ SEBASTJANA SOVIČA 17:13 (8:6)

Gorenje Velenje: Kopušar, Novak, Guček 1, Ajšič 1, Plešnik 1, Dragič 7, Kalan, Pajk, Pečečnik, Prapotnik 3, Šeliga, Borovnik 3, Glinšek, Zadravec 1, Laznik, Podvratnik.
DRŠ Sebastjana Soviča: Zajc, Novak, Blagus, Ernecl 8, Slapnik, Potočnik 1, Sovič, Hriberšek 1, Menih, Ovčjak, Goltnik 3, Rotovnik, Urbanc, U. Drev, Kumer, E. Drev.

ZAPISNIK TEKME

Sosedski obračun je postregel z zelo zanimivo tekmo za navijače. Osice so v prvi polčas vstopile zelo medlo in v začetnih minutah napravile ogromno napak. Tako je bilo v prvem polčasu doseženih zelo malo zadetkov. ekipi sta na glavni odmor odšli z rezultatom 8:6 v korist Gorenja Velenja. V nadaljevanju je Dragič z nekaj zaporednimi goli črno-rumene popeljal na varno razliko, ti pa so dvoboj nato mirno pripeljali h koncu in vknjižili novi dve točki.

MLAJŠI DEČKI A, VZHOD 1, 10. KOLO:

GORENJE VELENJE : RADEČE PAPIR NOVA 28:11 (11:6)
Gorenje Velenje: Slatinek, Gril, A. Krobot, Kuntarič 1, Muhič 1, Sulejmanovič 2, Pratnekar 1, Aristovnik 8, Cafuta 4, Šeliga 1, Mlivić 6, Podhovnik 2, Drobež 2.

To je bila zadnja domača tekma osic v skupini prvega dela državnega prvenstva. Vsi igralci Gorenja Velenja so prikazali lepo igro in se razveselili domače zmage. Mlajši dečki A so se že uvrstili v polfinale, zadnja tekma jih čaka v soboto pri nasprotnikih iz Sevnice.

1 RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 8 7 0 1 207 103 104 14
2 RK GORENJE VELENJE 7 6 0 1 144 87 57 12
3 RK SEVNICA 7 4 0 3 139 112 27 8
4 RK SLOVENJ GRADEC 2011 8 2 0 6 132 139 -7 4
5 RK RADEČE PAPIR NOVA 8 0 0 8 65 246 -181 0
MLADINCI, 1. DRL, 15. KOLO:

GORENJE VELENJE : JERUZALEM ORMOŽ 23:22 (13:10)

Gorenje Velenje: Vujović (10 obramb; 1x 7 m), Grudnik (1 obramba), Jukić, Banfro, Grmšek 5, Haseljić 8, Krušnik, Mazej 1, Ograjenšek, Pajt, Podpečan 1, Starc, Svečko 1, Špiljak, Šiško 4, Tajnik 3 (1).

Za razliko od prve tekme v Ormožu, so tokrat gosti v Velenje prišli v močnejši zasedbi. Ravno nasprotno pa je zaradi poškodb in bolezni, pri črno-rumenih manjkalo kar nekaj standardnih članov ekipe. Tekmo so domači dobro odprli in povedli z nekaj zadetki prednosti, vendar so se tekmeci do polčasa približali na dva zadetka zaostanka. V drugem delu je bila slika podobna, a Velenjčani zmage niso izpustili iz rok. Na tekmi smo dobro delovali v obrambi, kar kaže malo prejetih zadetkov. Tudi v napadu so prihajali do lepih priložnosti, vendar so bili pri zaključnih strelih premalo natančni, da bi bila na koncu razlika lahko še višja.