Mladinci v letu 2018 vstopili z novo prepričljivo zmago

15. 1. 2018
Mladinci Gorenja Velenja so uspešno začeli z nastopi v letu 2018. V nedeljo so na gostovanju v Kopru dosegli novo zmago (38:28), deseto v tej sezoni, s katero ostajajo vodilno moštvo prve slovenske mladinske lige.

MLADINCI, 1. DRL, 12. KOLO:

Nedelja, 14. januarja:
KOPER 2013 : GORENJE VELENJE 28:38 (12:22)

Gorenje Velenje: Vujović (14 obramb), Grudnik (2 obrambi), Banfro 3, Drobež 3, Grmšek 4, Jagodić 5, Mazej 2, Ograjenšek 1, Pajt 5, Podpečan 3, Starc 1, Svečko 1, Špiljak 2, Tajnik 8 (4).

ZAPISNIK TEKME

Po zimskem premeru so mladinci Gorenja Velenja s tekmovanjem nadaljevali na Primorskem. Poškodbe in bolezni so kar močno oklestile velenjsko ekipo, zato so se je ta tekme lotila še toliko bolj previdno. Kljub vsemu so imeli izbranci Klemna Luzarja jasen cilj, želeli so si nove zmage. Začeli so dobro. Z disciplinirano igro v obrambi, hitrimi protinapadi in domiselno igro v napadu so že v prvem polčasu prišli do visoke prednosti desetih zadetkov. V nadaljevanju so v uvodnih minutah še vedno narekovali visok ritem igre. V nadaljevanju so sicer nekoliko popustili, vendar vseeno prišli do pomembne zmage. Ob omenjenih kadrovskih težavah so nekoliko več priložnosti za igro dobili igralci, ki so v dosedanjem delu sezone igrali manj. Vsi so se tudi vpisali med strelce, kar daje ekipi os še dodatno širino.