13. 1. 2018

Reprezentanci Slovenije in Črne gore sta s porazom začeli nastope na evropskem prvenstvu na Hrvaškem. Prva je v 1. kolu skupine C s 24:25 morala priznati premoč Makedoniji, slednja pa je z 32:19 klonila proti Nemcem.

Slovenija je tekmo z Makedonci začela dobro. Sredi 27. minute je vodila s +3 (11:8), a nato tekmecem dovolila, da so v zadnji sekundi prvega polčasa izid poravnali na 11:11. Ti so uspešen niz nadaljevali tudi v drugem polčasu. S sedmim zaporednim zadetkom so ob koncu 34. minute povedli s 15:11. Slovenci so jih znova ujeli 16 minut pred koncem, ko so izid izenačili na 16:16. Do vnovičnega vodstva so se izbranci Veselina Vujovića, ki sta jim romunska sodnika dosodila kar 11 dvominutnih izključitev, prebili slabih devet minut pred koncem (22:21), za gol pa nato vodili še sredi 55. minute (24:23). V odločilnih minutah so nato napravili dve tehnični napaki, ki so jih izkušeni Makedonci s pridom izkoristili.

V slovenski vrsti sta igrala tudi oba člana Gorenja Velenja. Jan Grebenc je v slabi minuti na igrišču enkrat neuspešno poskušal s strelom na gol, veliko več časa pa je po treh dvominutnih kaznih Darka Cingesarja na igrišču preživel Matic Verdinek, a v skorajda 17 minutah ni prišel do strela.

Pričakovano je premoč morala priznati tudi črnogorska vrsta. Favorizirani Nemčiji se je upirala le v uvodnih 11 minutah. Po rezultatu 4:3 je nato slednja z devetimi zaporednimi goli ušla na +10 (13:3), v nadaljevanju pa tekmo mirno pripeljala h koncu. Žarko Pejović je za Črno goro odigral 16 minut, njegova statistika pa je v tem času ostala prazna.