22. 1. 2018
V nedeljo so mlajši dečki C odigrali prvi tekmi sezone in v Mozirju prikazali obilico borbenosti. Isti dan so svoj pohod nadaljevali mladinci, ki so v Velenju zabeležili 11. zmago, s katero ostajajo vodilna ekipa prve lige.
MLAJŠI DEČKI C, SKUPINA 7, 2. TURNIR (ŠD Mozirje)

Nedelja, 21. januarja:
Sodelujoče ekipe: DRŠ SEBASTJANA SOVIČA, RK SLOVENJ GRADEC 2011 in GORENJE VELENJE.

Najmlajše osice so v nedeljo odigrale prvi uradni tekmi v sezoni. Rezultat v kategoriji mlajših dečkov C (fantje, rojeni leta 2007, in mlajši) seveda ni bil v ospredju, saj je bilo bolj pomembno, da malčki v igri čim bolj uživajo. Rokometaši, ki jih vodi Barbara Bobinac, so na uvodnih preizkusih imeli nekaj treme, a na obračunih z vrstniki pridobili pomembne izkušnje. Velenjski nadobudneži obljubljajo, da bodo še naprej trdo trenirali, napredovali in uživali v tej lepi igri.
FOTOGALERIJA TURNIRJA
MLADINCI, 1. DRL, 13. KOLO:

Nedelja, 21. januarja, ob 18.00 (Rdeča dvorana):
GORENJE VELENJE : KRIM-OLIMPIJA 32:26 (16:14)

Gorenje Velenje: Vujović (9 obramb), Grudnik (4 obrambe (1x 7m)), Banfro, Drobež 3, Grmšek 5, Grobelnik, Haseljić 2, Jagodić 3, Mazej 5, Pajt, Podpečan, Starc 1, Svečko 4, Šiško 1, Tajnik 4.

ZAPISNIK TEKME
FOTOGALERIJA

Ne glede na položaj na lestvici, so se mladi rokometaši Gorenja Velenja zavedali, da moramo tekmeca vzeti precej resno. Gostje so jih na prvi tekmi, predvsem v prvem polčasu, pošteno namučili. Sicer so tekmo dobro začeli in visoko povedli, nato pa se preveč sprostili, kar je povzročilo padec osredotočenosti. To se jim je poznalo predvsem pri realizaciji, kjer so zgrešili veliko strelov in posledično gostom iz Ljubljane dopustili, da so se jim približali na gol zaostanka. V drugem polčasu so popravili ta segment igre, s spremembo obrambe povečali njeno agresivnost in razlika je ponovno začela naraščati v domačo korist. Ta tekma je dokaz, da je liga zares zahteva in da je potrebno vsakega tekmeca jemati resno. To je za razvoj velenjskih igralcev še kako dobrodošlo. Pomembno je, da smo kljub težavam, ki so jih slednji imeli, na koncu prišli do dveh pomembnih točk.