12. 10. 2017
Po štirih letih je tudi v mladinski ligi znova napočil čas za veliki derbi med Gorenjem Velenjem in Celjem PL. Črno-rumeni so se aktualnim prvakom v tej kategoriji zoperstavili neustrašno, večji del tekme tudi vodili, na koncu pa v zadnjih sekundah iztržili veliko točko. Ekipi v Rdeči dvorani sta se razšli pri rezultatu 29:29.

MLADINCI, 1. DRL, 3. KOLO:

Sreda, 11. oktobra:
GORENJE VELENJE : CELJE PIVOVARNA LAŠKO 29:29 (15:15)

Gorenje Velenje: Vujović (9 obramb, 1x 7 m), Grudnik, Banfro 3, Drobež 8 (3), Grmšek 2, Grobelnik 4 (3), Haseljić 1, Jagodić, Krušnik, Mazej 3, Pajt 3, Starc 1, Svečko 2, Šiško, Tajnik 2.

ZAPISNIK TEKME
FOTOGALERIJA

O izenačenosti tekme vse pove rezultat, tako na koncu kot tudi po prvih 30 minutah. Obe ekipi sta tekmo odigrali v najmočnejših zasedbah, tako da so številni gledalci lahko uživali v lepih potezah na obeh straneh. Velenjska zasedba je tekmo začela dobro. S čvrsto igro v obrambi ter hitrim prenosom žoge v napad je domala celoten prvi polčas vodila za zadetek ali dva. Ob koncu prvega dela so gostitelji zaradi zmanjšane osredotočenosti malce popustili in Celjani so prišli do izenačujočega zadetka.

Tudi po vrnitvi z glavnega odmora se je dvoboj na igrišču odvijal podobno kot v prvem polčasu. Ose so bile ves čas v manjši prednosti, nato pa so jih nekaj minut pred koncem Celjani ujeli in prišli celo v vodstvo. A tudi slednji prednosti niso uspeli zadržati. Po uspešnem posredovanju v obrambi v zadnji minuti tekme, se je velenjski napad zaključil s priborjeno sedemmetrovko. To je Tilen Grobelnik uspešno izkoristil in velenjski fantje so se proti ekipi, ki je med drugim tudi aktualni državni prvak, prebili do zaslužene točke.

"Pomembno je, da ostanemo še naprej visoko motivirani, saj se je tekmovanje v državnem prvenstvu šele začelo. Pred nami je še ogromno treningov, na katerih se kalimo in postajamo boljši tako posamezno kot ekipno. Rezultati na tekmah so na koncu le posledica omenjenega," je po koncu tekme dodal trener Klemen Luzar.