Ose v Dobovi pilile detajle igre pred preizkusom na Norveškem

11. 10. 2017
Rokometaše Gorenja Velenja ta konec tedna na Norveškem čaka peti preizkus v elitni VELUX EHF Ligi prvakov. V sredo so izbranci Željka Babića taktične zamisli s treningov preizkusili na pripravljalni tekmi v Dobovi. tamkajšnjega prvoligaša so ugnali s 33:19.

Velenjski rokometaši gostiteljem niso dali niti najmanjših možnosti za presenečenje. Hitro so povedli s 5:2 in 7:3. Dobova je nato izkoristila dve vzporedni izključitvi črno-rumenih, se približala na 6:7, a se je razlika že v štirih minutah povišala na +5 (11:6). Dobro predstavo Klemna Ferlina med vratnicama je v drugem polčasu nadaljeval Rok Zaponšek, ki je ubranil tudi dve sedemmetrovki, ose pa so v zadnjih 15 minutah le še dodale na plin in si zagotovile visoko zmago.