Kadeti uvodoma klonili proti Tuniziji

8. 8. 2017
Slovenska kadetska reprezentanca je na uvodni tekmi svetovnega prvenstva v Gruziji morala priznati premoč Tuniziji. Aktualni afriški prvaki so bili boljši z 29:26.

Potem ko so Tunizijci vodili večino prvega polčasa, se je Slovenija z golom člana Gorenja Velenja Filipa Banfra v 32. minuti uspela prebiti do izenačenja na 15:15. Po izenačenju na 16:16 je Slovenija sredi 39. minute z uspešnim nasprotnim napadom Banfra prvič po uvodnih minutah uspela tudi povesti (18:17), v 45. minuti pa se povzpeti na +2 (22:20). A Afričani so z nizom 5:0 pripravili preobrat, Slovenci pa se bližje kot na zadetek zaostanka niso več uspeli približati (24:25, 25:26).

Banfro je na koncu ob stoodstotnem izkoristku strelu dosegel dva gola, medtem ko se Tadej Mazej v dobre pol ure igranja ni uspel vpisati med strelce.

Časa za žalovanje ni, Slovenijo že v sredo čaka obračun z Mehiko. Tekma se bo začela ob 16. uri, v živo pa jo bo moč spremljati preko spletnega prenosa, ki bo na voljo TUKAJ.

KADETI, SVETOVNO PRVENSTVO 2017 (Gruzija, 8.-20. avgust)