Slovenski mlajši kadeti se domov vračajo s srebrnimi medaljami

29. 7. 2017
Slovenska vrsta mlajših kadetov (fantje, rojeni leta 2000 in mlajši) se iz evropskega olimpijskega festivala mladih vrača s srebrnimi medaljami. Po hudi borbi je morala priznati premoč Nemčiji, ki je bila boljša z 29:26.

(Izbranci Sandija Markla, ki mu na klopi asistira Tomaž Juršič, so tekmo začeli odlično. Po golu Tilna Grobelnik:a) je prednost Slovenije sredi 19. minute poskočila že na +5 (6:11), dve minuti kasneje je ekipi ločil še gol več (7:13), a so se Nemci z nizom 4:0 do odhoda na glavni odmor približali na 14:15. Vse do zadnjih 10 minut je nato sledila izenačena igra, nato pa so slovenski tekmeci ušli. Dobre tri minute pred polčasom se je nemška vrsta povzpela na štiri gole naskoka (28:24) in tekma je bila odločena

Grobelnik se je na koncu zaustavil pri 5 zadetkih, Jernej Drobež je dodal tri, Timotej Grmšek enega, medtem ko mreže izmed peterice igralcev Gorenja Velenja mreže nista zatresla le Domen Tajnik in Peter Šiško.