Grebenc z reprezentanco visoko preko Švicarjev

14. 6. 2017
Slovenska moška članska reprezentanca je suvereno opravila predzadnji preizkus v kvalifikacijah za nastop na evropskem prvenstvu leta 2018 na Hrvaškem. Izbranci selektorja Veselina Vujovića so v Schaffhausnu z odlično igro Švicarje odpravili s 33:20. Jan Grebenc, ki bo v prihodnji sezoni igral za Gorenje Velenje, je k uspehu prispeval tri zadetke. Odločilna tekma za pot na sklepni del tekmovanja Slovenijo čaka to soboto, ko bo v koprski dvorani Bonifika ob 20. uri gostovala Portugalska.

Slovenska izbrana vrsta je z odlično predstavo v prvem in zanesljivo v drugem polčasu osvojila načrtovani točki v Švici. Slovenska obramba 6-0 je delovala zanesljivo, tudi igra v napadu je imela malo pomanjkljivosti. V uvodnih osmih minutah se je med strelce vpisalo pet različnih Slovencev, ki so le minuto kasneje povedli s 6:3. Številne Vujovičeve menjave niso zrušile slovenskega ritma, v prvi polovici tekme so imeli škarje in platno v svojih rokah. Že po po trinajstih minutah igre so si priigrali štiri gole prednosti (9:5), lepo zalogo v golih pa brez posebej stresnih trenutkov permanentno plemenitili vse do konca polčasa. Še več, med 21. in 23. minuto so z igralcem manj na igrišču zabili dva zadetka. Svojo popolno prevlado so dokazali do konca polčasa ter se tudi po zaslugi gola Grebenca na glavni odmor podali  z velikansko prednostjo 18:9.

Švicarji v nadaljevanju niso resneje ogrozili slovenskega uspeha. V 42. minuti so se sicer približali na šest golov (22:16), a po slovenski minuti odmora so Vujovićevi izbranci zadeve znova postavili na pravo mesto in vpisali drugo zmago v kvalifikacijskem ciklusu.

Slovenska vrsta bo s pripravami nadaljevala v četrtek na Primorskem. Ekipi se bo tedaj pridružila tudi preostala trojica velenjskih rokometašev - Gregor Potočnik, Klemen Ferlin in Nejc Cehte -, ki jih je Vujović prečrtal s seznama potnikov na tekmo v Švico.