OSICE: Kadeti suvereno potrdili prvo mesto pred zaključnim turnirjem

7. 5. 2017
Kadetska selekcija Gorenja Velenja, ki bo čez dva tedna v Rdeči dvorani čaka zaključni turnir najboljše četverice, je suvereno zaključila s tekmovanjem v polfinalni skupini B. Prvo mesto je kronala z zmago v Ormožu (25:20). V soboto so bili uspešni tudi starejši dečki B, ki so se do uspeha dokopali na Ptuju.

KADETI, POLFINALNA SKUPINA B, 13. KOLO:

Četrtek, 4. maja:
GORENJE VELENJE : RIKO RIBNICA 35:27 (19:12)
Gorenje Velenje: Vujović (10 obramb, 10/27 – 37%) in Husejnović (5 obramb, 5/14 – 36%) v vratih, Bizjak, Ring, Pongrac, Mazaj, Starc 1, Hojnik, 1, Bandalo-Magrič 1, Komar 2, Ograjenšek 2, Zupanič 3, Aubreht 5, Tajnik 5, Podpečan Leon 6, Grobelnik 9.

ZAPISNIK TEKME

Ribničani so Velenjčanom na prvi medsebojni tekmi zadali prvi poraz v sezoni, zato slednjim res ni manjkalo motiviranosti. Osice so tekmo začele z dobro obrambo 6-0 in hitro povedle z 2:0, gostje pa so se nato prebili do izenačenja na 6:6. Sledil je delni niz domačih 3:0 (9:6), po katerem so ti vse do konca tekme zadržali lepo prednost. Ob odhodu na odmor je ta znašala +7 (19:12), v 45. minuti pa +9 (25:16). Tudi po številnih menjavah osice niso izgubile ritma, niso popuščale v obrambi, obenem pa zadrževale osredotočenost pri zaključkih. V 50. minuti je tako prednost prvič poskočila na 10 golov razlike (31:21), nakar je sledil miren zaključek. Mladi rokometaši iz Šaleške doline so pred svojim občinstvom pokazali lep rokomet in športno igro.

14. KOLO:

Sobota, 6. maja:
JERUZALEM ORMOŽ : GORENJE VELENJE 20:25 (6:14)
Gorenje Velenje: Vujović (15 obramb, 15/22 – 68 %) in Husejnović (8 obramb, 8/23 – 35 %) v vratih, Zupanič, Štefl, Pongrac, Bandalo – Magrič, Bizjak, Starc 1, Aubreht 1, Komar 2, Ring 2, Hojnik 2, Ograjenšek 3, Grobelnik 4, Podpečan Leon 5 in Tajnik 5.

Kadeti Gorenja Velenja so nastope v polfinalni skupini B, v kateri so zasedli prvo mesto, zaključili z zmago v Ormožu. Osice so večino dela proti domačinom proti domačinom opravile v prvem polčasu, v katerem so si ustvarile osem zadetkov prednosti (14:6), katere Ormožani do konca niso mogli nadoknaditi. Vse to je bila zasluga dobre velenjske obrambe, kateri je piko na i dodajal razpoloženi vratar osic Vujović. Ta je v 30 minutah zbral kar 15 obramb, pri čemer je zaustavil 68 odstotkov strelov tekmecev. Osice so tudi v Hardeku imele podporo svojih zvestih navijačev, ki v tej sezoni niso zamudili niti enega obračuna, za kar si zaslužijo veliko zahvalo.

STAREJŠI DEČKI B, POLFINALNA SKUPINA B, 14. KOLO:

DRAVA PTUJ : GORENJE VELENJE 28:32 (14:16)

Gorenje Velenje: Pandol (10 obramb), Cvijetinović 1, Bandalo-Magrić 1, Kamenicki 6, Stropnik 3, Bizjak 6, Škrobot 5, Hojnik 4, Zulić 6, Karijašević, Sitar, Miklavžina, Kuster.

Starejši dečki B so tokrat gostovali pri vrstnikih na Ptuju. Drava je tipično moštvo, ki doma igra vedno precej bolje kot v gosteh. Kljub temu so mlade osice, ki so znova igrale brez poškodovanega Mliviča, imele vajeti igre trdno v svojih rokah skozi celotno tekmo. Tega niso uspele zamajati niti izključitve, saj sta Zulić in Škrobot do 22. minute prejela vsak že štiri minute kazni. Pri Gorenju Velenju so priliko za dokazovanje dobili vsi igralci.