OSICE: Ml. dečki B po zmagi v Sevnici med najboljšo slovensko četverico!

23. 4. 2017
Tudi s sobotnih tekem so se mlajše selekcije Gorenja Velenja vrnile s samimi zmagami. Najpomembnejšo so v Sevnici dosegli mlajši dečki B, saj so si z njo zagotovili mesto na finalnem turnirju!
MLAJŠI DEČKI B, POLFINALNA SKUPINA D, 5. KOLO:

Sobota, 22. aprila:

SEVNICA : GORENJE VELENJE 12:14 (4:6)
Gorenje Velenje: Obreza, Slatinek, Plešnik, Pratnekar 1, A. Krobot, T. Krobot, Borovnik, Kuntarič, Gril, Sulejmanović, Cafuta 2, Aristovnik 1, Šeliga 2, Mlivić 7, Drobež 1, Podhovnik.

ZAPISNIK TEKME

Odločilna tekma za zaključni turnir mlajših dečkov B se je odvijala v Sevnici. Osice so dvoboj začele zelo dobro in hitro povedle s 6:2, glavni razlog za vodstvo po prvem polčasu pa je bila dobra obramba. Drugi del tekme je bil bolj izenačen in tako so se velenjski fantje razveselili zmage ter z njo uvrstitve na finalni turnir najboljše četverice, za kar si zaslužijo velike čestitke.

Gorenje Velenje:
Pandol (9 obramb), Jovanovič, Šeliga, Mrkaljevič 4, Koren 4, Lah 6, Radšel 2, Škrobot, Zulić 1, Smajlović 4, Stropnik, Flis 4, Juršič, Notersberg-Lesnjak (2 obrambi), Kamenicki, Hojnik.

Starejši dečki A so gostovali pri vedno neugodni ekipi Dobove, katera je že v Rdeči dvorani, kakšen mesec nazaj, pokazala zobe. Vendar so tokrat fantje trenerja Tomaža Juršiča, delovali zelo dobro in po začetni previdnosti, hitro prevzeli pobudo in polčas dobili s 14:9. V delu se je podobna igra nadaljevala, mlade osice so še dodale na plin ter tekmo mirno pripeljale do konca. Z igro na obeh straneh igrišča se je zelo izkazal Jaka Lah.

KRŠKO : GORENJE VELENJE 27:34 (7:21)
Pandol (9 obramb), Lesnjak-Notersberg (4 obrambe), Zulić  2, Bizjak 4, Škrobot 7, Karijaševič 2, Cvijetinovič 3,  Petrovič 1, Hojnik 2, Kuster, Stropnik 5, Sitar 1, Bandalo-Magrić 1, Puklič, Juršič 2, Kamenicki 4.

Tako kot starejši dečki A so tudi starejši dečki B gostovali v Posavju, le da ti pri ekipi Krškega. Mlade osice so obračun začele res silovito, saj so povedle z rezultatom 11:2. V drugem polčasu so osice razliko uspele zadržati, priložnost za igro pa so dobili prav vsi igralci, tudi nekateri fantje, rojeni leta 2004, ki so se izkazali z zelo dobro igro.