OSICE: Na finalni turnir uvrščeni tudi kadeti!

22. 4. 2017
Mlajši dečki A so po četrtkovem preboju na finalni turnir najboljše četverice dan kasneje v Trbovljah postavili piko na i in brez oddane točke osvojili 1. mesto v polfinalni skupini. V petek so njihov uspeh dopolnili kadeti, ki so si z zmago v Krškem prav tako zagotovili mesto med najboljšo četverico.
KADETI, POLFINALNA SKUPINA B, 12. KOLO:

Petek, 21. aprila:
KRŠKO : GORENJE VELENJE 26:33 (12:16)

Gorenje Velenje: Husejnović (4 obrambe, 3x7 m, 4/15 – 27%) in Vujović (6 obramb, 1x7 m, 6/22 – 27%), Zupanič, Aubreht, Mazaj, Bandalo-Magrič, Ograjenšek, Štefl 1, Le. Podpečan 1, Starc 1, Tajnik 6, Hojnik 7, Grobelnik 8 in Komar 9.

ZAPISNIK TEKME

Kadeti Gorenja Velenja so po izjemni predstavi na kolena spravili moštvo Krškega (33:26) in si tako zagotovili mesto na finalnem turnir najboljše četverice! Na gostovanje v Posavje so osice odšle brez poškodovanega Drobeža, medtem ko jih je prav tako poškodovani Pongrac spremljal s tribun.

Domači rokometaši so tekmo začeli zelo napadalno in borbeno ter pokazali veliko željo po zmagi. Brez večjih težav so prihajali do zadetkov, kar se je poznalo že v 8. minuti, ko so povedli s 6:3. Preko Hojnika, ki je hitro zamenjal Mazaja in Komarja so osice nato znižale zaostanek na -1, tako da sta bili ekipi v prvih 20 minutah večino časa tesno skupaj. Velenjčani so nato prevzeli vajeti igre v svoje roke in na krilih Grobelnika (5 golov), Tajnika (4 goli), Hojnika in komarja (vsak po 3 goli) uspeli do odhoda na glavni odmor pobegniti na +4 (12:16).

V nadaljevanju so Krčani, v trenutkih, ko so imeli v polju enega ali dva igralca več, poskušali z obrambnima različicama 5-1 in 4-2. To osice ni zaustavilo, pač pa so te pokazale svoj značaj in tudi tedaj zadevale. Ob izključitvah Starca in Tajnika so med 35. in 37. minuto v polno zadeli Hojnik, Komar in Grobelnik. V 46. minuti tekme je svojo tretjo izključitev prejel Starc in z rdečim kartonom zaključil tekmo. Zamenjal ga je Podpečan, ki je že ob prvem stiku z žogo dosegel zadetek.

Odprta obramba domačih je pokala po šivih, kar je odprlo pot do vrat Komarju, ki je iz levega krila dosegel devet golov in tako postal najboljši strelec velenjske zasedbe. Poleg slednjega so obračun odlično odigrali tudi sijajni organizator igre Tajnik, Grobelnik (8 golov) in Hojnik (7). Vratarski dvojec Husejnović-Vujović je zbral 10 obramb, od tega je zaustavil kar štiri strele s sedmih metrov.

Velenjčani so tudi v Krškem imeli izvrstno podporo navijačev, ki jim še enkrat pomagali do zmage na vročem igrišču ob Savi.

MLAJŠI DEČKI A, POLFINALNA SKUPINA D, 5. KOLO:

RUDAR TRBOVLJE : GORENJE VELENJE 10:34 (2:18)
Gorenje Velenje: Miklavžina, Lesnjak-Notersberg, Stropnik 1, Hribar 1, Nunić 3, Aristovnik 3, Mlivić 5, Cafuta 2, Puklič 8, Supovec 1, Horvat 2, Antlej 4, Guček 3, Blažinčič 1.

Potem ko so si v četrtek na domačem igrišču mlajši dečki A Gorenja Velenja že zagotovili mesto na finalnem turnirju najboljše četverice, so dan za tem sijajnim predstavam dodali še zmago na zadnji tekmi polfinalne skupine, katero zapuščajo s polnim izkupičkom. Tekmo v Trbovljah proti tamkajšnjemu Rudarju so osice odigrale popolnoma resno, prav vsi igralci pa so se vpisali med strelce. Sedaj jih čaka nekaj dni počitka, nato pa se že začne priprava na finalni turnir.