12. 4. 2017
Kadetska selekcija Gorenja Velenja je v torek v Rdeči dvorani gostila vrstnike iz Celja. Ti so izbrancem Ivana Simonovića zadali prvi poraz na domačem igrišču v tej sezoni, potem ko so bili boljši s 30:26. Kljub porazu velenjski fantje ostajajo na vrhu polfinalne skupine B, v zadnjih treh kolih pa bodo morali še potrditi svoje mesto na finalnem turnirju, kamor bosta napredovali najboljši ekipi.

KADETI, POLFINALNA SKUPINA B, 11. KOLO:

Torek, 11. aprila:
GORENJE VELENJE : CELJE PIVOVARNA LAŠKO 26:30 (12:16)

Gorenje Velenje: Vujović (10 obramb, 10:35 – 29 %) in Husejnović (0:6 obramb) v vratih, Bandalo-Magrič, Štefl, Aubreht, Pongrac, Podpečan Leon 1, Ograjenšek 1, Hojnik 1, Zupanič 1, Starc 1, Komar 2, Mazaj 2, Tajnik 3, Grobelnik 6, Drobež 8.

ZAPISNIK TEKME
FOTOGALERIJA TEKME (foto: Rok Jošt)

Osice so doživele prvi domači poraz v letošnji sezoni. Celjani so bili tokrat boljši od Velenjčanov in jim vrnili udarec za domači poraz v Zlatorogu (31:35).

Velenjčani so tekmo dobro začeli in bili boljši tekmec, vendar že v uvodnih 10 minutah so zapravili dve sedemmetrovki ter nekajkrat zadeli okvir vrat. Gosti so bili na drugi strani bolj natančni in prešli v vodstvo. Osice so nato vseskozi zaostajale za dva do štiri zadetke. Prednosti tekmecev nikakor niso uspele izničiti, saj obramba ni delovala tako kot bi morala. Neodločnost in površnost sta bili velika težava Velenjčanom tudi v drugem delu igre, posebej se je to poznalo po rdečem kartonu Tajnika, ki je na koncu prvega polčasa ob izvajanju sedemmetrovke zadel gostujočega vratarja Štamica v obraz. Osice so ostale brez pomembnega igralca in do konca tekme niso uspele nadomestiti njegove odsotnosti. Igra v napadu ni bila več tako povezana, na trenutke so domači delovali zmedeno in brez idej. Tudi menjava vratarja ni obrodila sadov in tako so rumeni morali priznat premoč gostom.