OSICE: Mladinci kot prvi do zmage v Izoli

3. 4. 2017
Za popoln vikend mlajših selekcij Gorenja Velenja so v nedeljo poskrbeli mladinci, ki še naprej ostajajo neporaženi. Na gostovanju v Izoli so dosegli že 16. zaporedno zmago (25:19).

MLADINCI, LIGA ZA PRVAKA 2. DRL, 6. KOLO:

Nedelja, 2. aprila:
ISTRABENZ PLIN IZOLA : GORENJE VELENJE 19:25 (9:15)

Gorenje Velenje: Jukić, Grudnik (3 obrambe), Vujović (10 obramb), Drobež 2, Grobelnik, Haseljić 6 (4), Jagodić 1, Krušnik, Mazej 1, Pajt 6, Pirmanšek 1, Svečko 3, Špiljak 1, D. Tajnik 4, J. Tajnik.

ZAPISNIK TEKME

Za mladinci Gorenje Velenja je drugo od treh zaporednih gostovanj in tudi tokrat so zabeležili zmago. Velenjčani so se zavedali pomena tekme in ob dejstvu, da so bili Izolani v domači dvorani v tej sezoni še neporaženi, tudi zahtevnosti tekme, ki je bila pred njimi. Obračun so ose začele dobro, povedle z nekaj goli razlike in do polčasa domačine držale na varni razdalji. Tudi v nadaljevanju so igrale dobro, nato pa malce popustile. Domačini so se v nadaljevanju nevarno približali, kar je bila predvsem zasluga premajhne natančnosti velenjske ekipe pri zaključnih strelih. Na njihovo sreče je dovolj dobro delovala obramba, ki je bila odločna, kar kaže tudi majhno število zadetkov, ki jih je prejela.

Ponedeljek, 3. aprila:
SVIŠ IVANČNA GORICA : GORENJE VELENJE 33:25 (16:12)
Gorenje Velenje:
Pandol (6 obramb), Zulič 5, Mlivić 4, Hojnik 8, Stropnik 2, Kamenicki 1, Bizjak 2, Škrobot 3, Karijašević, Bandalo-Magrič, Kuster, Sitar, Rednjak, Petrovič, Cvijetinović.

Zelo dobra domača ekipa, udeleženka finalnega turnirja v tej generaciji v minuli sezoni je bila za mlade osice prevelik zalogaj. Mlade osice so se vse do 23. minute dobro upirale tekmecem in igrale dobro. Ob zaključku prvega polčasa so nato zgrešile nekaj strelov in razlika do odhoda na odmor je poskočila štiri zadetke. V nadaljevanju se je nadaljevala podobna igra, telesno močnejši domačini, katerim, so bili po višini enakovredni samo Mlivić, Zulič in Hojnik, pa so tekmo mirno pripeljali do konca.