OSICE: Kadeti po preobratu zanesljivo ostajajo na vrhu lestvice

2. 4. 2017

Mlajše selekcije Gorenja Velenja so znova poskrbele za popolno soboto. Tokrat so se tri ekipe podale na gostovanje, vse pa se domov v Velenje vrnile s polnim plenom. Še največ dela so v Trebnjem imeli kadeti, ki so si v drugem polčasu uspeli izboriti preobrat in ugnati domačo zasedbo Trima.

MLAJŠI DEČKI A, 3. KOLO, POLFINALNA SKUPINA D:

Sobota, 1. aprila:
TRIMO TREBNJE : GORENJE VELENJE 14:17 (6:7)
Gorenje Velenje:
Miklavžina, Potočnik 5, Mlivić 1, Juršič 1, Blažinčič, Stropnik, Aristovnik, Nunić, Hribar 1, Horvat 6, Antlej 2, Supovec, Guček, Puklič 1, Cafuta

ZAPISNIK TEKME

Trimo Trebnje je bil v domači dvorani trd tekmec. Da bo obračun zahteven, so pokazale že prve minute igre, v katerih se osice niso mogle odlepiti od nasprotnika, do polčasa pa so si uspele priboriti le zadetek prednosti. V nadaljevanju so mladi rokometaši Gorenja Velenja povečali razliko na tri zadetke in jo zlahka zadržali do konca tekme. Velenjski fantje neporaženi ostajajo na prvem mestu lestvice in tako korak bližje zaključnemu turnirju najboljše četverice, za kar si zaslužijo čestitke!

MARIBOR BRANIK : GORENJE VELENJE 18:31
Verboten (16 obramb), Pandol (7 obramb), Mrkonjić 3, Flis 1, Lah 1, Radšel 2, Zulić 3, Mlivić 3, Šmigoc 2, Koren 3, Mrkaljević 2, Hudovernik 1, Hojnik 2, Šeliga 3, Jovanović 2, Smajlović 3.

ZAPISNIK TEKME (še ni na voljo)

Na tekmi v Mariboru so mlade osice na igrišču zagospodarile od prve minute in z domiselno, hitro, dobro igro neusmiljeno polnile mrežo nemočnih domačinov. Pohvale si zaslužijo vsi igralci!

1 RD HERZ ŠMARTNO 4 3 0 1 137 106 31 6
2 RK GORENJE VELENJE 3 3 0 0 92 72 20 6
3 MRD DOBOVA 4 2 0 2 112 112 0 4
4 RK MARIBOR BRANIK 4 1 0 3 114 119 -5 2
5 RK DOL TKI HRASTNIK 3 0 0 3 71 117 -46 0

KADETI, 10. KOLO, POLFINALNA SKUPINA B:

TRIMO TREBNJE : GORENJE VELENJE 19:22 (11:8)
Gorenje Velenje: Husejnović in Vujović (12 obramb, 12/31 – 39 %) v vratih, Komar, Zupanič, Aubreht, Štefl, Hojnik, Bandalo-Magrič, Ograjenšek, Starc 1, Mazaj 2, Le. Podpečan 3, Grobelnik 3, Tajnik 4, Drobež 9.

Na gostovanju v Trebnjem so kadeti Gorenja Velenja zabeležili novo, težko priborjeno zmago. Domače moštvo se je osicam zoperstavilo na zelo oster način, z obrambo 4:2 proti levemu in srednjemu zunanjem igralcu. Agresivnosti ni primanjkovalo niti na šestmetrski črti, kje so bili prekrški izredno močni ter večkrat niso bili ustrezno sankcionirani. Vsekakor to ni močno vplivalo na vodstvo domačih s tremi zadetki, pač pa 14 zgrešenih strelov osic iz lepo izdelanih priložnosti.

Velenjčani so šele v 32. minuti zadeli s krilnega položaja in prav ta neverjeten zadetek Leona Podpečana je njegovi ekipi dal krila, na katerih se je začel preobrat. Osice so izid najprej poravnale na 14. in 16. gol, nato pa povedle s 17:16 in dokončno preobrnile potek tekme.

Vujović je v zadnjih 10 minutah tekme obranil kar štiri strele s krilnih položajev in tako ekipi omogočil mirno končnico. V njej je blestel Drobež, ki je bil z devetimi zadetki najboljši strelec tekme. Ko je bilo potrebno, so v polno zadevali tudi Tajnik, Grobelnik in Podpečan, svoj delež pa je dodal tudi mladi Mazaj, ki igra vse bolje in postaja vse bolj nevaren za vrata nasprotnikov.

Osice so tudi tokrat prišli podpreti zvesti navijači, brez katerih bi jim bilo na vročem terenu trebanjske dvorane veliko težje.