OSICE: Popolna sobota v Rdeči dvorani

26. 3. 2017
V soboto so mlajše selekcije Gorenja Velenja uspešno zaključile nov sklop tekem in na treh tekmah v rdeči dvorani dosegle ravno toliko zmag. Mlajši dečki so odpravili Sevnico in Rudar iz Trbovelj. Od vrstnikov iz Zasavja so bili nato boljši še kadeti.
MLAJŠI DEČKI B, POLFINALNA SKUPINA D, 2. KOLO:

Sobota, 25. marca:
GORENJE VELENJE : SEVNICA 21:18 (10:8)
Gorenje Velenje:
Obreza, Pratnekar 1, Žolgar, Borovnik 1, Kuntarič, Gril 1, A. Krobot, Cafuta 3, Aristovnik 3, Komar, Šeliga 2, Mlivić 8, Drobež 2, T. Krobot, Podhovnik, Slatinek.

ZAPISNIK TEKME

Velenjski fantje so tekmo začeli izjemno in si s trdo obrambo ter hitrimi napadi priborili vodstvo z 10:3. Sledilo je nekaj menjav v domači ekipi in gostje so se približali na dva gola zaostanka. Drugi polčas so osice začele kot v prvega, se oddaljile in dosegle prvo zmago v polfinalni skupini, za kar si zaslužijo pohvale.

GORENJE VELENJE : RUDAR 33:17 (14:8)
Miklavžina, Cesar 4, Blažinčič 1, Juršič 3, Stropnik 2, Potočnik 2, Nunič 1, Hribar 1, Horvat 10, Antlej 1, Klivić, Guček 1, Puklič 7, Lešnjak Notersberg.

Starejši dečki A so vzeli stvari v svoje roke že na začetku in si s hitrimi nasprotnimi napadi v prvem polčasu priigrali visoko prednost, v nadaljevanju pa jo le še povišali. Druga zmaga, s katero osice nadaljujejo pohod na zaključni turnir najboljših štirih ekip v državi, je povsem zaslužena. Fantje si zaslužijo čestitke!

1 RK GORENJE VELENJE 2 2 0 0 55 34 21 4
2 RK TRIMO TREBNJE 2 1 0 1 38 35 3 2
3 RK VELIKA NEDELJA 2 1 0 1 32 36 -4 2
4 RD RUDAR 2 0 0 2 37 57 -20 0
KADETI, POLFINALNA SKUPINA B, 9. KOLO:

GORENJE VELENJE : RUDAR 40:27 (20:9)

Gorenje Velenje: Vujović (5 obramb, 5/14 – 38%), Husejnović (3 obrambe, 3/9 – 33%) in Burek (5 obramb, 5/16 – 31%) v vratih, Zupanič, Ring 1, Pongrac 1, Brunšek 1, Bandalo – Magrič 1, Mazaj 1, Starc 2, Ograjenšek 2, Hojnik 3, Tajnik 5, Drobež 6, Drobež 6, Grobelnik 6 in Le. Podpečan 11

Kadeti Gorenja Velenja so zabeležili novo zmago v polfinalni skupini B, potem ko so v domači dvorani ugnali ekipo Rudarja iz Trbovelj. Dvoboj je bil v uvodnih minutah izenačen, po slabih 10 minutah pa so osice pri izidu 6:6 napravile delni izid 4:0 (10:6) in tako nakazale, kaj je sledilo v preostanku tekme. Do odhoda na glavni odmor je velenjska obramba 5:1 ustavila napad gostov, ki so dosegli le še tri zadetke, na drugi strani pa jih prejeli 10.

Nadaljevanje je potekalo v podobnem ritmu, četudi je pri osicah prišlo do številnih menjav v postavi na igrišču. Velenjska obramba je sicer v tem delu prejela dvakrat več zadetkov, kot v prvem polčasu, je pa bil zato zelo učinkovit napad s številnimi razpoloženimi posamezniki. Najboljši strelec tekme je bil Leon Podpečan, ki je iz igre dosegel kar 11 zadetkov.