OSICE: Kadeti odločno vztrajajo na vrhu polfinalne skupine

12. 3. 2017
Sobotne nastope mladih osic v Rdeči dvorani lahko ocenimo s čisto desetko. Obe selekciji starejših dečkov in kadeti Gorenja Velenja so namreč dosegli nove zmage v državnem prvenstvu. Slednji že svojo šesto v polfinalni skupini, s katero so se še dodatno utrdili na vrhu lestvice.
STAREJŠI DEČKI B, POLFINALNA SKUPINA B, 7. KOLO:

Sobota, 11. marca:
GORENJE VELENJE : DRAVA PTUJ 32:20 (18:8)
Gorenje Velenje:
Pandol (10 obramb), Stropnik 3, Hojnik 4, Kamenicki 4, Bandalo Magrič, Škrobot 5, Bizjak 5, Cvijetinović 3, Kuster 3, Petrovič, Sitar 1, Rednjak 1, Zulić 3.

ZAPISNIK TEKME

V lepem sobotnem dopoldnevu je v Velenju gostovala ekipa Drave iz Ptuja. Mlade osice so od začetka obračuna narekovale ritem igre in z domiselno, borbeno in hitro igro zabijale gole v mrežo mladih Ptujčanov. Že do prvega polčasa so si Velenjčani priigrali neulovljivo prednost, katero so v nadaljevanju še nekoliko povečali. Priložnost za igro so dobili prav vsi igralci Gorenja Velenja in jo tudi dobro izkoristili.

GORENJE VELENJE : DOBOVA 27:23 (16:13)

Gorenje Velenje: Verboten (9 obramb), Kopušar (1 obramba), Šmigoc 3, Flis 2, Hudovernik 8, Šeliga 5, Radšel 6, Koren 1, Lah 1, Smajlović 1, Jovanovič, Mrkaljevič.

Velenjčani so tokrat gostili borbeno ekipo iz Dobove, ki je v Rdečo dvorano pripotovala samo z sedmimi igralci. Očitno je to mlade osice uspavalo, saj nikakor niso uspele razviti svoje igre. Ekipa iz Dobove v Velenju ni nikdar vodila, so se pa gostje vseeno izkazali z nepopustljivostjo. Kljub temu so domači rokometaši zbrali dovolj moči in tekmo mirno pripeljali h koncu in zabeležili novi dve točki.

KADETI, POLFINALNA SKUPINA B, 7. KOLO:

GORENJE VELENJE : JERUZALEM ORMOŽ 29:21 (18:8)

Gorenje Velenje: Vujović (10 obramb, 10/21 – 48 %) in Husejnović 1 (3 obrambe, 3/11 – 27 %) v vratih, Bizjak, Pongrac, Ring, Hojnik 1, Husejnović 1, Aubreht 1, Komar 1, Bandalo-Magrič 2, Mazaj 2, Tajnik 2, Ograjenšek 3, Zupanič 3, Drobež 4, Le. Podpečan 4, Grobelnik 5.

V 7. kolu polfinalne skupine B so kadeti Gorenja Velenja na domačem igrišču premagali moštvo Jeruzalema Ormoža. Gosti so tekmo začeli z lepim golom Hebarja, potem so domači rokometaši hitro izenačili ter nato tudi prešli v vodstvo, ki so ga ohranili do konca tekme. Gosti so svoje napade dolgo pripravljali in pogosto prihajali v pasivno igro. Nekajkrat so bili sicer iz teh situacij uspešni, a ne tako pogosto, da bi bilo to dovolj za ohranjanje stika z razpoloženo ekipo Gorenja Velenja. Za razliko od tekmecev, ki so veliko časa porabili za pripravo strela, so Velenjčani z lepo in učinkovito igro hitreje prihajali do zaključkov in ob polčasu vodili že s +10 (18:8).

V drugih 30 minutah so priliko dobili še ostali igralci, ki v prvem delu niso igrali. Prišlo je tudi do menjave tudi v vratih, kje je Vujovića zamenjal Husejnović. Slednji je dosegel svoj prvi zadetek v sezoni, ta dogodek pa je povzročil prave ovacije na tribunah Rdeče dvorane.

Znova je potrebno pohvaliti krasno vzdušje na tribunah Rdeče dvorane, kje se je zbralo okoli 100 ljubiteljev rokometa iz Velenja in Ormoža.