OSICE: Kadeti z zmago proti Krčanom skočili na vrh polfinalne skupine (foto)

5. 3. 2017
Kadeti Gorenja Velenja so v soboto v Rdeči dvorani dosegli 18. zmago v sezoni, od tega peto v polfinalni skupini B. Z uspehom proti vrstnikom s Krškega (32:23) so se povzpeli na vrh lestvice!
FOTOGALERIJA TEKME GORENJE VELENJE : KRŠKO (FOTO: ROK JOŠT)
KADETI, POLFINALNA SKUPINA B, 5. KOLO:

Sobota, 4. marca:
GORENJE VELENJE : KRŠKO 32:23 (16:12)
Gorenje Velenje: Husejnović (3 obrambe; 3x 7m, 3/4 - 75%) in Vujović (15 obramb, 15/37 – 41%) v vratih, Ograjenšek, Bandalo-Magrič, Hojnik, Štefl, Ring, Aubreht 1, Tajnik 1, Mazaj 1, Le. Podpečan 1, Komar 2, Starc 3, Zupanič 4, Grobelnik 8, Drobež 11.

ZAPISNIK TEKME

Kadeti Gorenja Velenja so na domačem igrišču na tekmi 5. kola nadigrali ekipo Krškega. Začetek tekme je pripadel gostom iz Posavja, ki so bili v vodstvu prvih 11 minut. Osice so v času zapravile dve sedemmetrovki in pet sijajnih priložnosti za dosego zadetka. Za to je bil glavni krivec vratar Krškega Rus. Po minuti odmora so osice zaigrale v malce drugačnem ritmu, hitro izničile zaostanek treh zadetkov (4:7) in povedle s +3 (10:7).

Čvrsta obramba Velenjčanov je delovala brezhibno, med vratnicami pa je obrambe pridno zbiral Miljan Vujović. Ujet ritem igre osice niso več spustile iz rok in v drugem delu suvereno opravile s tekmeci. Predstava velenjskih vratarjev je bila v drugem polčasu obogatena z tremi zaporednimi obrambami Alena Husejnovića pri strelih s sedmih metrov.

Velenjski rokometaši so znova prikazali lepo rokometno igro, atraktivne obrambe, sijajne protinapade na krilih naveze Vujović-Zupanič in zasluženo premagale zelo kakovostnega tekmeca. Občinstvo je tudi tokrat pripravilo imenitno športno vzdušje.