OSICE: Kadeti v Ribnici poraženi prvič v sezoni

19. 2. 2017
Kadeti Gorenja Velenja so v soboto na gostovanju doživeli prvi poraz v tej sezoni. Izbranci Ivana Simonovića, ki se odlično borijo v polfinalni skupini, so domačemu Riku v končnici morali priznati premoč z 31:32.
KADETI, POLFINALNA SKUPINA B, 6. KOLO:

Sobota, 18. februarja:
RIKO RIBNICA : GORENJE VELENJE 32:31 (15:17)

Gorenje Velenje: Radivojević v vratih (9 obramb, 9/41 – 22%), Pongrac, Aubreht, Oblak, Hojnik 1, Bandalo-Magrič 2, Mazaj 2, Zupanič 2, Starc 2, Podpečan Leon 5, Drobež 8, Grobelnik 9.

ZAPISNIK TEKME

Osice so na gostovanju v Ribnici doživele prvi poraz v tej sezoni. Kljub temu, da so osice skozi celotno tekmo kazale boljšo igro, so se v izdihljajih tekme do dveh točk prebili domači rokometaši.

Velenjčani so vodili od sredine prvega dela (14:14) do zadnje minute tekme. Zdesetkana vrsta Gorenja je v končnici prvega dela ostala še brez Starca, ki je v eni obrambni akciji utrpel lažji zvin gležnja. Kljub temu so osice z izjemno borbenostjo uspele nadzirati potek srečanja in ohranjati prednost dveh zadetkov. Po 27:29 so Ribničani dosegli dva zaporedna zadetka, v napeti končnici pa je Šolaja minuto pred koncem zadel za 32:31.

Po minuti odmora so osice odigrale lepo akcijo, ob strelu z krilnega položaja pa je ostal spregledan očiten prekršek za sedemmetrovko in žoga je ostala v rokah domačih. V zadnjih 20 sekundah tekme nato Velenjčanom ni uspelo pridobiti žoge in priti do zaključka za vsaj zasluženo točko.

Veliko zahvalo so zaslužijo navijači osic, ki so se v soboto pripeljali na ogled tekme v Ribnico in tako kot vselej športno podpirali črno-rumene!