OSICE: Mlajši dečki A do prvega mesta v skupini prvega dela DP

17. 2. 2017
Mlajše selekcije Gorenja Velenja so z odliko opravile četrtkove preizkuse. Na zadnjih tekmah prvega dela državnega prvenstva sta ekipi mlajših dečkov zabeležili uspeha proti vrstnikom iz Gornje Radgone, starejši dečki A pa so se zmage veselili v Šmartnu pri Litiji.
MLAJŠI DEČKI B, SKUPINA VZHOD 1, 14. KOLO:

Četrtek, 16. februarja:
GORENJE VELENJE : ARCONT RADGONA 26:12 (14:7)
Gorenje Velenje: Slatinek, Obreza in Komar v vratih, Plešnik 1, Pratnekar, Guček J. 1, Gril 2, Cafuta 7, Aristovnik 3, Žolgar 1, Mlivić 5, Drobež 4, Podhovnik, Sulejmanović 2.

ZAPISNIK TEKME

Zadnja tekma mlajših dečkov B v prvem delu tekmovanja je bila odigrana na Šolskem centru v Velenju. Tekma je bila izenačena prvih pet minut, nato pa so si domače osice z nekaj pridobljenimi žogami in hitrimi nasprotnimi napadi do polčasa priigrale sedem golov prednosti (14:7). Nadaljevanje so bolje začeli gosti, ki so se približali na -5. Deset minut pred koncem tekme je sledila minuta odmora, po kateri so velenjski fantje naredili delni izid 9:1 in se veselili nove zmage. Z novo zmago je Gorenje Velenje napredovalo v polfinalno skupino, za kar si fantje zaslužijo čestitke!

MLAJŠI DEČKI A, SKUPINA VZHOD, 14. KOLO:

GORENJE VELENJE : ARCONT RADGONA 30:11 (14:4)
Gorenje Velenje: Lešnjak-Notersberg in Sopotnik v vratih, Cafuta, Mlivić 2, Guček G. 1, Cesar 2, Juršič 5, Blažinčič 2, Stropnik 2, Supovec 1, Nunić 2, Potočnik 5, Horvat 5, Antlej, Puklič 3.

Zadnja tekma prvega dela državnega prvenstva za mlajše dečke A se je za velenjske osice končala uspešno. Fantje so tekmo začeli zelo odločno. Uspešna je bila predvsem igra v obrambi, saj so Velenjčani do polčasa prejeli le štiri zadetke. Potrebno je pohvaliti vratarja Naceta Lešnjaka Notersberga, ki je v prvih 30 minutah osem obramb. V drugem polčasu so fantje še stopnjevali ritem igre in veliko zadetkov dosegli iz nasprotnih napadov. Gorenje Velenje je zasedlo prvo mesto v vzhodni skupini, zato si mladi rokometni upi zaslužijo vse pohvale!

STAREJŠI DEČKI A, SKUPINA ZA RAZVRSTITEV, 1. KOLO:

HERZ ŠMARTNO : GORENJE VELENJE 31:34 (11:16)
Gorenje Velenje:
Pandol (7 obramb) in Kopušar (1 obramba) v vratih, Jovanović, Šeliga 4, Lah 1, Mrkaljević 3, Mrkonjić 4, Radšel 5, Šmigoc 4, Stropnik, Kamenicki, Mlivić 6,  Flis 1, Hudovernik 6.

Mlade osice so gostovale v Šmartnem pri Litiji in po dopadljivi igri premagale borbene domačine. Do 20. minute prvega polčasa sta se ekipi menjavali v vodstvu, nato pa so mlade osice trenerja Tomaža Juršiča prestavile v višjo predstavo in si do konca prvega polčasa zagotovile pet zadetkov prednosti. Tudi v nadaljevanju so osice prevladovale na igrišču. Domači so sicer nekajkrat zapretili, a so Velenjčani ostali osredotočeni in tekmo mirno zaključili v svojo korist. Priložnost za igro so dobili vsi igralci, tudi nekaj leto mlajših fantov.