OSICE: Starejši dečki B uspešno opravili popravni izpit minulega tedna

10. 2. 2017
Petek sta selekciji mlajših dečkov A in starejših dečkov B zaključili z zmagama. Slednji so se tako vrnili v zmagovalne tirnice, prvi pa so z novim uspehom potrdili prvo mesto v vzhodni skupini.
STAREJŠI DEČKI B, POLFINALNA SKUPINA B, 5. KOLO:

Petek, 10. februarja:
GORENJE VELENJE : KRŠKO 37:35 (19:15)
Gorenje Velenje:
Pandol (12 obramb), Mlivić 5, Škrobot 9, Hojnik 11, Stropnik 1, Cvijetinović 2, Kamenicki 4, Bandalo Magrič, Karijašević, Bizjak 5,  Sitar, Kuster, Petrović in Rednjak.

ZAPISNIK TEKME

Na tekmi brez pravih obramb so mlade osice zasluženo slavile zmago, saj so bile skozi celotno tekmo boljši nasprotnik. Najvišja prednost je znašala devet golov (31:22), za tem pa so priložnost za igro dobili vsi igralci. Simpatični ekipi iz Krškega je uspelo ublažiti poraz, zmaga mladih osic pa ni bila vprašljiva.

3. KOLO:

Četrtek, 9. februarja:
GORENJE VELENJE : SVIŠ IVANČNA GORICA 23:28 (9:16)
 Pandol (9 obramb), Mlivić 10, Škrobot 1, Hojnik 6, Stropnik 3, Cvijetinović 2, Kamenicki 1, Bandalo.Magrič, Karijašević, Bizjak, Sitar, Kuster, Petrović in Rednjak.

Na zaostali tekmi je telesno močnejša ekipa Sviša iz Ivančne Gorice, sicer tretjeuvrščena ekipa državnega prvenstva v minuli sezoni, bila močnejša od mladih osic. Tekma je bila odločena že po prvem polčasu, ko se mladi Velenjčani nikakor niso mogli enakovredno kosati z gosti. Kljub temu se niso predali ter v drugi polovici drugega polčasa uspeli zmanjšati razliko, ki je ob koncu znašala pet zadetkov. Mladim osicam se je še kako poznala odsotnost Zulića, ki soigralcem ni mogel pomagati zaradi poškodbe. Več o poškodbi prsta na nogi bo znanega po pregledu pri zdravniški službi.

MLAJŠI DEČKI A, SKUPINA VZHOD, 13. KOLO:

VELIKA NEDELJA : GORENJE VELENJE 14:19 (7:11)
Gorenje Velenje: Notersberg-Lešnjak, Miklavžina in Sopotnik v vratih, Guček 1, Cafuta, Cesar 6, Potočnik 5,  Juršič 2, Blažinčič, Stropnik, Hribar, Horvat 1, Antlej 2, Supovec, Puklič 2.

Velenjčani so tekmo začeli nekoliko zadržano, saj so jim tekmeci do 13. minute vztrajno sledili. Sledilo je nekaj dobrih obramb vratarja Notersberg-Lešnjaka in hitri nasprotni napadi so prinesli vodstvo štirih zadetkov ob polčasu. Drugi polčas je prinesel nekaj nihanj v igri na obeh straneh, vendar so osice zanesljivo zadržale vodstvo in z novo zmago potrdile prvo mesto v skupini vzhod.