OSICE: Kadeti do druge zmage v treh dneh

8. 2. 2017
Kadeti Gorenja Velenja nadaljujejo z uspešnimi predstavami v državnem prvenstvu, kjer v tej sezoni še ne poznajo poraza. V torek so vknjižili še 13. zmago, četrto v polfinalni skupini, kjer tako še naprej zanesljivo zasedajo prvo mesto. Le tri dni po zmagi v dvorani Zlatorog so v Rdeči dvorani dodali uspeh proti Trebanjskemu Trimu (34:28). V četrtek na parket stopajo še starejši dečki B, v petek pa poleg slednjih še selekcija mlajših A.
KADETI, POLFINALNA SKUPINA B, 3. KOLO:

Torek, 7. februarja:
GORENJE VELENJE : TRIMO TREBNJE 34:28 (17:11)

Gorenje Velenje: Vujović (11 obramb, 11/31 – 35%) in Husejnović (2 obrambi, 2/11 – 18%), Brunšek, Mazaj, Hojnik, Ring, Ograjenšek 1, Aubreht 1, Zupanič 1, Starc 2, Bandalo-Magrič 2, Drobež 3, Komar 3, Le. Podpečan 5 in Grobelnik 10.

ZAPISNIK TEKME

Kadeti Gorenja Velenja so v polfinalni skupini državnega prvenstva dosegli četrto zmago, drugo v treh dneh. Potem ko so v nedeljo na gostovanju ugnali Celjane, so v torek v domači Rdeči dvorani s 34:28 odpravili še Trimo Trebnje.

Osice so tekmo začele z tremi zaporednimi zadetki, na kar so gosti odgovorili na enak način in izid poravnali na 3:3. Velenjčani so v uvodnih minutah zapravili nekaj zelo lepih priložnosti za povišanje vodstva, a jim je to uspelo spremeniti v naslednjih 10 minutah igre. Z izjemno obrambo in učinkovito igro v napadu, katero je vodil mladi Domen Tajnik, so Velenjčani Trebanjcem pobegnili na 11:4 ter imeli do konca polčasa (17:11) igro povsem v svojih rokah.

V drugem polčasu so osice držale nasprotnika na varni razdalji šestih, sedmih zadetkov. Ob tem so Trebanjci svojo obrambo postavili nekoliko globlje in tako Velenjčanom ponudili več prostora za igro. Slednji so to s pridom izkoristili s pomočjo krožnega napadalca. Na koncu sta z 10 zadetki izstopala Jerlah pri gostih in Tilen Grobelnik pri domačih. Tekmo so z navijanjem pospremili navijači obeh moštev in poskrbeli za izjemno lepo ter športno vzdušje v Rdeči dvorani.