Show menu

OSICE: Mladinci z zmago začeli boje za napredovanje

7. 2. 2017
Mladinska selekcija Gorenja Velenja je uspešno začela nastope za prvaka 2. DRL. Na prvi tekmi je goste iz Izole odpravila s 34:21. V torek bodo z nastopi v polfinalni skupini nadaljevali kadeti, v četrtek in petek pa se bosta na igrišče podali še zasedbi mlajših dečkov A in starejših dečkov B.
MLADINCI, 2. DRL, SKUPINA ZA PRVAKA 2. DRL, 1. KOLO:

Ponedeljek, 6. februarja:
GORENJE VELENJE : ISTRABENZ PLINI IZOLA 34:21 (16:14)
Gorenje Velenje:
Jukić, Grudnik (6 obramb), Vujović (1 obramba), Drobež 2, Grobelnik 5 (1), Haseljić 9 (3), Jagodić 3, Krušnik, Mazej 2, Pajt 3, Pirmanšek 1, Starc, Svečko 2, Špiljak, D. Tajnik 4, J. Tajnik 3.

Po mesecu dni premora so s tekmami v državnem prvenstvu nadaljevali tudi mladinci Gorenja Velenja. Ti drugi del začenjajo v skupini za razvrstitev od 1. do 6. mesta, kjer je cilj osic jasen - želijo si uvrstitve na eno izmed prvih dveh mest, ki vodita v prvo ligo. 


Gostje iz Izole so Velenjčane s svojim načinom igre na začetku tekme nekoliko uspavali, z dolgimi napadi preizkušali njihovo potrpežljivost, ob tem pa bili natančni pri zaključkih. Na drugi strani je imelo Gorenje imelo največ težav ravno pri tem, a kljub temu na odmor odšlo z dvema goloma prednosti (16:14). 


V nadaljevanju so Velenjčani poskušali zvišati raven ritma igre, kar jim je s spremembo obrambe in boljšo realizacijo v napadu tudi uspelo. Razlika v zadetkih se je počasi, a vztrajno višala, kar jim je na koncu prineslo visoko zmago in prvi točki v borbi za napredovanje. 


LeESTVICA SKUPINE ZA PRVAKA 2. DRL:

M EKIPA TE Z I P DG PG RAZ TOČ
1 RK GORENJE VELENJE 1 1 0 0 34 21 13 2
2 ŠD ŠKOFLJICA PEKARNA PEČJAK 1 1 0 0 29 24 5 2
3 RK DOL TKI HRASTNIK 1 0 1 0 28 28 0 1
4 RK SVIŠ IVANČNA GORICA 1 0 1 0 28 28 0 1
5 RK DUPLJE-RADOVLJICA 1 0 0 1 24 29 -5 0
6 RD ISTRABENZ PLINI IZOLA 1 0 0 1 21 34 -13 0
KADETI, POLFINALNA SKUPINA B, 3. KOLO:

Torek, 7. februarja:
GORENJE VELENJE : TRIMO TREBNJE

LESTVICA POLFINALNE SKUPINE B:
M EKIPA TE Z I P DG PG RAZ TOČ
1 RK GORENJE VELENJE 3 3 0 0 113 88 25 6
2 ROKOMETNI KLUB KRŠKO 2 2 0 0 55 49 6 4
3 RD RIKO RIBNICA 3 1 1 1 95 99 -4 3
4 RK TRIMO TREBNJE 2 1 0 1 62 55 7 2
5 RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 2 1 0 1 57 53 4 2
6 RK JERUZALEM ORMOŽ 3 1 0 2 73 74 -1 2
7 RD RUDAR 3 0 2 1 106 112 -6 2
8 RK MARIBOR BRANIK 4 0 1 3 113 144 -31 1
STAREJŠI DEČKI B, POLFINALNA SKUPINA B, 3. KOLO:

Četrtek, 9. februarja, ob 17.30 (Rdeča dvorana):
GORENJE VELENJE : SVIŠ IVANČNA GORICA

5. KOLO:

Petek, 10. februarja, ob 17.30 (Rdeča dvorana):
GORENJE VELENJE : KRŠKO

LESTVICA POLFINALNE SKUPINE B:
M EKIPA TE Z I P DG PG RAZ TOČ
1 RK SEVNICA 4 4 0 0 137 105 32 8
2 RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 3 3 0 0 108 64 44 6
3 RK SLOVENJ GRADEC 2011 3 3 0 0 92 64 28 6
4 RK GORENJE VELENJE 3 1 0 2 82 75 7 2
5 RK SVIŠ IVANČNA GORICA 3 1 0 2 85 86 -1 2
6 MARK OLIMPIJA 4 1 0 3 83 117 -34 2
7 RK DRAVA PTUJ 4 1 0 3 94 131 -37 2
8 ROKOMETNI KLUB KRŠKO 4 0 0 4 109 148 -39 0
MLAJŠI DEČKI A, SKUPINA VZHOD, 13. KOLO:

Petek, 10. februarja, ob 17.30:
VELIKA NEDELJA : GORENJE VELENJE

LESTVICA SKUPINE VZHOD:
M EKIPA TE Z I P DG PG RAZ TOČ
1 RK GORENJE VELENJE 10 9 0 1 229 118 111 18
2 RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 10 7 1 2 215 146 69 15
3 RK VELIKA NEDELJA 8 6 0 2 151 93 58 12
4 RK SLOVENJ GRADEC 2011 9 4 2 3 134 142 -8 10
5 RK ARCONT RADGONA 10 4 0 6 139 175 -36 8
6 RK DRAVA PTUJ 10 1 1 8 151 210 -59 3
7 RK MARIBOR BRANIK 11 1 0 10 141 276 -135 2
Osa pika