OSICE: Kadeti na krilih Drobeža in Tajnika do zmage v Celju

6. 2. 2017
Kadeti Gorenja Velenja nadaljujejo z uspešnimi nastopi v polfinalni skupini državnega prvenstva. Tretjo zmago na prav toliko tekmah so izbranci Ivana Simonovića dosegli na gostovanju v Celju, kjer so slavili zmago s 35:31. Jernej Drobež je k uspehu prispeval 13 zadetkov, Domen Tajnik pa osem. Pester teden nadaljujejo mladinci, ki bodo v ponedeljek gostili rokometaše iz Izole.
KADETI, POLFINALNA SKUPINA B, 4. KOLO:

Nedelja, 5. februarja, ob 11.30:
CELJE PIVOVARNA LAŠKO : GORENJE VELENJE 31:35 (13:19)
Gorenje Velenje: Husejnović in Vujović (10 obramb, 10/38 – 26%) v vratih, Ograjenšek, Hojnik, Aubreht, Ring, Zupanič 1, Mazaj 1, Bandalo-Magrič 1, Le. Podpečan 1, Starc 2, Komar 4, Grobelnik 4, Tajnik 8 in Drobež 13.

ZAPISNIK TEKME

Po izjemni predstavi v dvorani Zlatorog so kadeti Gorenja Velenja premagali domačo ekipo Celja in tako zabeležili tretjo zaporedno zmago v polfinalni skupini B. Pot do zmage ni bila niti najmanj lahka, a osice so vseh 60 minut narekovale ritem igri na obeh straneh igrišča in se tako dokopale do uspeha.

Začetek tekme je bil izenačen. Osice so svoje napade gradile dlje časa od tekmecev. Ti so zadetke največkrat dosegali po hitrem začetku napada iz centra ali nasprotnih napadov. Velenjčani so v 16. minuti prvič povedli s tremi goli naskoka (8:11), lepe prednosti pa nato niso več spustili iz rok. Velenjčani so kljub vodstvu tekmo nadaljevali v svojem ritmu in spretno kaznovali slabše odigrane napade Celjanov. Na krilih hitrega Komarja je do odhoda na odmor prednost poskočila na +6 (13:19).

Razpoloženi Velenjčani so tudi v nadaljevanju stopnjevali ritem igre in se po vsega sedmih minutah povzpeli na devet zadetkov prednosti (15:24). Domači so tedaj začeli kazati več borbenosti in tekma se je ob glasnem navijanju privržencev obeh ekip znova razživela. Slabih sedem minut pred koncem obračuna je bila prednost osic prepolovljena (28:32), a se te niso predale. Z izjemnimi obrambami Vujovića, na drugi strani pa z odličnima Drobežem ter Tajnikom niso dovolili preobrata. Eno izmed ključnih žog je osicam priboril Leon Podpečan, ki je prestregel podajo na krilni položaj in tako tekmecem vzel zadnje upe po preobratu na derbiju.

Velenjskim fantom so do dobre igre tokrat na tribunah Zlatoroga izdatno pripomogli sijajni navijači, ki si resnično zaslužijo veliko pohvalo.