OSICE: Osice iz štirih gostovanj s štirimi zmagami

22. 1. 2017
Za mladimi osicami je odlična sobota. Ekipi mlajših dečkov sta v Mariboru ugnali zasedbi Branika, uspešni pa so bili tudi kadeti in starejši dečki B v 2. kolu polfinalnih skupin v Trbovljah oziroma Ljubljani. V Zasavju bodo v nedeljo gostovale tudi najmlajše osice, zasedbo mlajših dečkov C namreč čaka drugi turnir te sezone.
MLAJŠI DEČKI B, SKUPINA VZHOD 1, 10. KOLO:

Sobota, 21. januarja:
GORENJE VELENJE : MARIBOR BRANIK 14:22 (9:10)
Gorenje Velenje: Slatinek, Kuntarič, A. Krobot, T. Krobot, Drobež, Sulejmanović, Žolgar, Komar, Aristovnik 2, Cafuta 5, Borovnik 3, Gril 4, Šeliga, Pratnekar 5, Plešnik 3, Obreza.

ZAPISNIK TEKME

Gostovanje v Mariboru je bilo za mlade osice precej mučno. V preteklem tednu je veliko fantov na treningih manjkalo zaradi šolskih obveznosti, nekaj je bilo tudi poškodovanih in tako je bila igra Velenjčanov precej nepovezana. Ti so potrebovali nekaj časa, da so se zbrali. V drugem polčasu so prikazali nekoliko boljšo igro in prišli do zmage. Čestitke si zaslužijo vsi rokometaši Gorenja. Vsi so namreč dobili svojo priložnost in jo izkoristili.

MLAJŠI DEČKI A, SKUPINA VZHOD 1, 10. KOLO:

GORENJE VELENJE : MARIBOR BRANIK 10:23 (2:9)
Gorenje Velenje: Cesar 3, Blažinčič, Stropnik 3, Lešnjak-Notersberg 1, Nunić 3, Sopotnik, Horvat 7, Antlej 3, Puklič 3, Miklavžina.

Tekma v Mariboru je bila v prvem polčasu zelo trda, saj so velenjski fantje prejeli vsega dva zadetka. Na obeh straneh so rokometaši napravili veliko število tehničnih napak. Takšen potek tekme so bolje izkoristile mlade osice in večino zadetkov dosegle iz protinapadov. Za zmago si zaslužijo čestitke.

KADETI, POLFINALNA SKUPINA B, 2. KOLO:

RUDAR TRBOVLJE : GORENJE VELENJE 29:35 (16:19)

V drugem kolu polfinalne skupine B za kadete so Velenjčani zabeležili novo zmago. V gosteh so ugnali moštvo Rudarja iz Trbovelj. V prvem polčasu sta ekipi bili vseskozi izenačeni, domači so si na začetku priigrali prednost dveh zadetkov (4:2, 5:3), ki pa je niso uspeli zadržati ali povišati. Osice so v teh uvodnih minutah zapravile nekaj lepih priložnosti, tudi po zaslugi domačega vratarja Naglava, ki je bil zelo razpoložen.

Prvih 30 minut je zaznamovala tudi dokaj groba igra domačih rokometašev v obrambi. Kot žrtev enega izmed grobih prekrškov jo je v končnici prvega dela skupil Komar, ki je z igrišča moral po zdravstveno pomoč. Ta poteza je, kot se je pokazalo kasneje, dodatno spodbudila Velenjčane, ki so do konca tekme zlomili odpor nasprotnika in zasluženo zmagali.

V drugem polčasu igralci Rudarja niso več zlahka prihajali do strelov, saj je obramba osic delovala brezhibno. Po prvih 10 minutah igre v nadaljevanju so se osice povzpele na +6 (20:26), nekaj minut zatem pa še na najvišjo prednost na tekmi +8 (20:28). Pri Velenjčanih je tedaj prišlo do prvih menjav v ekipi. Osice so obdržale lepo prednost in pred lepim številom svojih navijačev slavile zmago v dvorani Polaj.

STAREJŠI DEČKI B, POLFINALNA SKUPINA B, 2. KOLO:

MARK OLIMPIJA : GORENJE VELENJE 22:32 (8:17)
Gorenje Velenje:
 Pandol (12 obramb), Škrobot 8, Zulić 3, Hojnik 4, Mlivić 5, Cvijetinović 3, Kamenicki 3, Stropnik 2, Sitar 1, Bandalo-Magrič, Kuster 2, Petrovič, Bizjak, Karijašević 1.

Na sobotni večerni tekmi so mlade osice gostovale na Galjevici in odigrale tekmo z ekipo Mark Olimpije. Mladi Velenjčani so od samega kazali, da so na gostovanje v Ljubljano prišli po novi prvenstveni točki. Domači rokometaši proti mladim osicam niso imeli niti najmanjše možnosti za zmago, saj so bile te boljše v vseh prvinah rokometne igre. Priložnost za igro pa so dobili prav vsi igralci, ki so bili v kadru ekipe za ta obračun. Mlade osice si za visoko zmago zaslužijo čestitke!