OSICE: Kadeti polfinalno skupino začeli z visoko zmago

16. 1. 2017
Rokometna nedelja v Rdeči dvorani je bila za mlajše selekcije Gorenja Velenja precej uspešna. Obe ekipi mlajših dečkov sta premagali vrstnike iz Celja, kadeti pa so nastope v polfinalni skupini začeli z zmago s 15 goli razlike proti mariborskemu Braniku. Edini so premoč tekmecem morali priznati Starejši dečki B, ki so na uvodni tekmi drugega dela državnega prvenstva po izjemni borbi tesno klonili proti odlični generaciji fantov iz Sevnice.
FOTOGALERIJA TEKEM MLAJŠIH DEČKOV PROTI CELJANOM
MLAJŠI DEČKI A, SKUPINA VZHOD, 9. KOLO:

Nedelja, 15. januarja:
GORENJE VELENJE : CELJE PIVOVARNA LAŠKO 22:16 (9:6)
Gorenje Velenje: Sopotnik, Miklavžina, Blažinčič, Stropnik, Guček, Hribar, Lešnjak-Notersberg, Mlivić, Cesar 9, Antlej 1, Juršič 2, Cafuta 1, Nunić 1, Horvat 1, Potočnik 3, Puklič 4.

ZAPISNIK TEKME

Mlajši dečki A Gorenja Velenja so tekmo v obrambi začeli zelo dobro, gostje pa so posledično na drugi strani zelo težko prihajali do priložnosti za strel na gol. Po začetni prednosti treh golov je raven velenjske igre nekoliko padla, sledila je minuta odmora in do polčasa so osice znova povišale prednost. V drugem polčasu so velenjski fantje le še stopnjevali svojo igro in si nabrali devet golov prednosti. S to zmago so potrdili prvo mesto na lestvici in napredovanje v polfinale, za kar si zaslužijo velike čestitke!

MLAJŠI DEČKI B, SKUPINA VZHOD 1, 9. KOLO:

GORENJE VELENJE : CELJE PIVOVARNA LAŠKO 15:14 (6:9)
Gorenje Velenje: Obreza, Plešnik 1, Pratnekar, Šeliga 1, Guček, Podhovnik, Krobot T., Gril, Sulejmanović 2, Cafuta 2, Aristovnik 2, Slatinek, Komar, Mlivić 7, Drobež, Kuntarič.

Gostje iz Celja so zelo dobro začeli tekmo in si hitro priigrali vodstvo s štirimi goli prednosti (4:0). Do konca polčasa, ki so ga dobili z 9:6, so držali varno prednost, saj so bile domače osice nekoliko zadržane. Začetek nadaljevanja velenjske ekipe je bil vidno boljši, saj je ob izključitvi najboljšega posameznika v nasprotni ekipi to znala izkoristiti in napravila delni niz 4:0. Do konca tekme sta moštvi izmenično dosegali zadetke, kar je privedlo v razburljivo končnico. Fantje Gorenja Velenja so verjeli v zmago, prvič povedli pet sekund pred koncem tekme ter se tako oddolžili tekmecem za poraz v Celju. Velenjčani so zaslužijo veliko pohvalo za nepopustljivost in borbenost na obeh straneh igrišča!

Gorenje Velenje:
Pandol (13 obramb), Škrobot 4, Zulić 5, Hojnik 4, Mlivić 6, Cvijetinović 2, Kamenicki 2, Stropnik 5, Sitar, Rednjak, Bandalo-Magrič, Kuster, Miklavžina.

Rokometna nedelja v Velenju je prinesla tudi gostovanje odlične ekipe iz Sevnice, katera je v minuli sezoni s to generacijo v državnem prvenstvu osvojila odlično 3. mesto. Fantje trenerja Tomaža Juršiča se tekmeca niso ustrašili. Po previdnem začetku in vodstvu rokometašev iz Sevnice so do odhoda na glavni odmor izid uspeli poravnati 15:15. V drugem polčasu so bili gledalci priča pravi moški tekmi, s številnimi hitrimi protinapadi in dobrimi obrambami vratarjev. Na koncu so se veselili rokometaši iz Sevnice, saj so zmagali s 30:28. Velenjskim fantom ni uspelo ustaviti naveze Janc-Gregorić, ki je skupaj dosegla 25 sevniških golov. Ob tem so osice v odločilnih trenutkih zgrešile nekaj lepih priložnosti in poraz je bil neizbežen. Časa za žalovanje v velenjskem moštvu ni, saj ga že v soboto čaka nova tekma z Markom Olimpijo Krimom v Ljubljani. Mlade osice, med katerimi je manjkal poškodovani Nejc Bizjak, si kljub porazu zaslužijo velike čestitke!

LESTVICA POLFINALNE SKUPINE B:

KADETI, POLFINALNA SKUPINA B, 1. KOLO:

GORENJE VELENJE : MARIBOR BRANIK 43:28 (24:13)
Gorenje Velenje: Vujović (7 obramb) in Husejnović (1 obramba) v vratih, Le. Podpečan, Ovčjak, Aubreht 1, Ograjenšek 2, Mazaj 2, Štefl 2, Starc 3, Zupanič 3, Grobelnik 4, Bandalo-Magrič 4, Drobež 4, Tajnik 5, Komar 6, Pongrac 7.

Prvo tekmo v polfinalni skupini B so kadeti Gorenja Velenja uspešno opravili in premagali moštvo Maribora s 15 zadetki razlike. Osice so odigrale lepo tekmo, z veliko zadetki in nekoliko slabšim učinkom vratarjev, vendar je bila igra zelo dopadljiva.

Svojo premoč so domači pokazali že na začetku tekme, ko nasprotniku niso dovolili prebiti obrambnih postavitev 6:0 in 5:1. Na drugi strani so s hitrimi protinapadi prihajali do lahkih zadetkov. pri tem je še posebej blestel Komar, ki je dosegel šest zadetkov v slabih 20 minutah igre. V vrstah gostov je bil razpoložen Budja, ki je iz igre dosegel 16 zadetkov in tako bil naj strelec tekme, a ostal brez podpore svojih soigralcev.

Pri Gorenju so priložnost za igro dobili vsi igralci in tako tudi prispevali svoj delež k uspehu. Najboljši strelec med osicami je bil tokrat Pongrac s sedmimi zadetki, enega manj je dosegel že prej omenjeni Komar.